logo

Proč letos pofrčí jedlé dárky

Pomaličku polehoučku se do našich plánů a představ vkrádají vánoční svátky a s nimi i lámání hlavy, co našim nejbližším naježit. Vždyť první adventní neděle je už za 14 dní! My si v této chvíli zahrajeme tak trochu na Sibyllu a troufneme si předpovědět, že jedlé (a pitelné) dárky budou letos hodně někde… ehm, tedy hodně v kurzu. Proč si to myslíme? K tomuto závěru nás vedly tři hlavní důvody.

1. Jíst se musí

Letos jsme si museli (a zřejmě si ještě muset budeme) odříct nejednu kratochvíli. Třeba plány na lyžovačku v Alpách hraničí ve světle protipandemických opatření s blouznivým třeštěním. Takže nač dávat pod stromeček nové lyže, že…

Ale takový jedlý dárek najde uplatnění a přinese potěšení i v době, kdy se kvůli nařízené karanténě nemůžeme hnout z vlastního domova.

2. Jsme doma a nudíme se

Letos mnohem víc než jiné roky máme tak nějak víc prostoru pro rukodělné domácí práce. Takže pokud vás to baví v kuchyni, měli jste pravděpodobně víc času na zavařování, pečení, nakládání, sušení, konfitování a všechny ty pomalé věci, které se ve zrychlené době nedají běžně stihnout, aniž by se člověk naklonoval. Tak přestaňte plánovat už třetí umytí oken za měsíc a vrhněte se do příprav – tipy najdete dole.

3. Jídlo sbližuje

Vlastnoručně vyrobený jedlý dárek svědčí o tom, že obdarovaného máte fakt rádi. Dá se na tom založit i rodinná tradice, kdy se členové rodiny mohou každoročně trumfovat v tom, kdo vymyslí a připraví ty nejlahodnější dobroty a podaruje s nimi své nejbližší.

Ale i ty kupované, hotové jedlé dárky se mohou trefit přímo do černého. Slivovicí pro dědečka nic nezkazíte (pokud není abstinent, nebo mu doktor alkohol nezakázal). Babičky potěší třeba zásoba hotových vývarů. A tak bychom mohli pokračovat – pro každého člena rodiny i přítele či kamaráda najdete v našich prodejnách a e-shopu ten pravý dárek, včetně těch nejuniverzálnějších – vínačokolády. A když si nejste jistí, pořád můžete pod stromeček nadělit dárkový poukaz do našich prodejen, ať si tchýně vybere podle své chuti.

Tipy na jedlé vánoční dárky

Perníčky do krabičky!

Je celkem jedno, jakou jim dáte formu, důležitý je obsah. Tedy složení. Recept na skvělé perníčky ze špaldové mouky najdete zde.

Naložte jim, co se do nich vejde!

Naložené jídlo ve sklenici nejenže skvěle vypadá, ale bude se náramně hodit hned po Vánocích během silvestrovských oslav konce tohohle prapodivného roku. Naložit do kvalitního olivového nebo i slunečnicového oleje můžete sýry. Nejlepší jsou se střední konzistencí – ani příliš měkké, ani příliš tvrdé.

Do oleje můžete naložit i sušená rajčata s bylinkami. Anebo utopence do sladkokyselého nálevu, hezky s cibulí, pepřem a feferonkou!

Dárkové balíčky ze Sklizeno

Jsme nachystaní i na ty z vás, kteří jsou nejradši, když za ně dárek někdo sestaví a zabalí. Pro vás máme v našem e-shopu připravený celý REGÁL TIPŮ NA DÁRKY!

Darujte cukroví

Patnáct druhů zdravějšího vánočního cukroví můžete i letos objednat kompletně online a věnovat jako dárek. Více informací o jednotlivých druzích se dozvíte zde.

 

Můžete taky kouknout na starší vydání našich vánočních tipů na jedlé dárky, třeba tam něco objevíte.

Přejeme činorodé plány a hodně kreativity při jejich uskutečňování. A kdyby něco – rádi vám s tím pomůžeme.

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.