logo

Jak přežít další vlnu

Stalo se už naším zvykem, že na začátku každého roku se díváme dopředu a snažíme se vyvěštit, jaký asi bude z hlediska vývoje vaření, potravin a gastronomie všeobecně. Naposled vloni na konci ledna v příspěvku s titulkem Co nám naservíruje rok 2020? Posléze se ukázalo, že díky soudruhům z Wuchanu bude skoro všechno jinak, než jsme si malovali. Proto vám na začátku roku 21 místo prognóz, které se v dnešní době tak snadno mohou mýlit, raději přinášíme 7 nápadů, jak přežít očekávanou čtvrtou českou vlnu koronavirové pandemie (a s ní pak každou další).

1. Buďte v pohodě

Snadno se to říká, hůř se podle toho řídí. Uplynulý rok nám všem připravil celou řadu situací, které pro nás byly úplně nové a neznámé. Někdo přišel o práci, jiný o někoho blízkého, rodiče museli skloubit práci s domácím vzděláváním dětí… pandemie koronaviru jednoduše změnila život nám všem a málokdo z toho vyšel zcela nepoznamenán. Rok 2020 nám zkrátka a dobře dokázal hlubokou pravdu hlášky z filmu Amorres Perros: „Když chceš Boha rozesmát, řekni mu o svých plánech.“

Navzdory tomu všemu je pro nás životně nezbytné zachovat chladnou hlavu a klidnou mysl. S nimi totiž z každé krize vyjdete posíleni. Naše rada zní: Nenechávejte se vytáčet každou maličkostí, každými večerními zprávami ani dalším novým vládním nařízením. Mějte na paměti, že v diskuzích na sociálních sítích se objevuje spousta dezinformací a že ne všechno, co vám kamarádka ze sauny přepošle e-mailem, musí být pravda. Nevěřte všemu a zachovávejte si rezervovaný odstup a nadhled. A pamatujte si, že kdo se moc rozčiluje, na toho číhá infarkt, nebo mu praskne nějaká ta žilka.

Jak vám s tím můžeme pomoct?

Když cítíte, že je toho všeho na vás moc, dopřejte si relax. Vypijte si uklidňující šálek (nebo klidně konvici) čaje, běžte se projít. Produkty, které vám s relaxací pomohou, najdete TADY.

2. Cvičte

Může, ale nemusí to být „v rytme“. Sundejte prádlo a oblečení z cyklotrenažéru, klikujte, dělejte sedy-lehy, cvičte jógu… Prostě se nenechte alibisticky zlenivět tím, že jsou zavřená fitka – děláte to pro sebe a svou fyzickou pohodu.

Jak vám s tím můžeme pomoct?

Energii můžete čerpat z různých tyčinek – těch máme v našich prodejnách a e-shopu celý samostatný regál. Energetické, proteinové, ovocné, cereální… Vyzkoušejte tyčinky s proteinem ze cvrččí mouky od našeho nového dodavatele Sens Food.

3. Meditujte

Ruku v ruce s tělem jde v našich životech duše. Věděli to staří Řekové i ještě starší Číňani, Indové a Japonci. A právě orientální kultury přispěly světu uměním meditace. Její dlouhodobé praktikování vám pomůže srovnat se nejen s událostmi roku 2020, s tím, co nás možná čeká, i s případnou další vlnou (nebo dalšími vlnami) pandemie. Vypněte telefon, počítač a hlavu a věnujte se aspoň na chvilku jen sami sobě.

Jak vám s tím můžeme pomoct?

Návodů na meditaci je spousta. Důležité je vyšetřit si na ni čas. Pokud ho nemáte dost, můžete nějaký ušetřit s hotovými jídly naší vlastní výroby.

4. Jezte a pijte vitamíny

Vitamíny si (až na výjimky) naše tělo nedokáže samo vyrobit. Ale bez nich hůře odolává bacilům a dalším nepříznivým venkovním vlivům. Zvlášť teď v zimním období je potřeba myslet na pravidelný a dostatečný přísun vitamínů.

Jak vám s tím můžeme pomoct?

Vitamíny najdete například v ovocných nápojích a moštech, nebo v ovocných pyré z podhůří Bílých Karpat, které vyrábí Ovocňák.

5. Rozvíjejte své kuchařské umění

Čas trávený v rámci home office nebo karantény doma můžete využít k sebezdokonalování v kuchyni. SKLIZENO od svého založení stojí na kvalitních surovinách pro domácí vaření a fandí všem kuchařům, které v kuchyni baví poznávat nové a posouvat se dál.

Jak vám s tím můžeme pomoct?

Máte už vyzkoušené všechny naše recepty? Máme jich na webu hodně, tak věříme, že si najdete nové favority. Na aktuální období doporučujeme Smoothie pro posílení imunity, vydatnou polévku Ezo Gelin, rafinovaně jednoduchý Alsaský hrnec nebo pečenou dýni s dipem ze zakysané smetany.

A jak to máte s chlebem? Jestli jste se ještě nerozhoupali, mrkněte se na náš chlebový speciál, ve kterém najdete postup včetně videa. Kvásek na domácí pečení si najdete na kváskové mapě a pro mouku se vypravte k nám do nejbližší prodejny, nebo si ji objednejte online v e-shopu.

6. Nakupujte v e-shopu

Nemůžete z domu? Nechte si nákup doručit domů.

Jak vám s tím můžeme pomoct?

Vyberte si kvalitní potraviny z nabídky našeho e-shopu, nákup vám přivezeme.

7. Dodržujte RRR

Roušky, ruce, rozestupy. Všichni tuto mantru známe. Její důsledné dodržování je ale už jiná písnička. Není se co divit, celý tenhle blázinec už trvá dost dlouho a nejeden z nás už otupěl a polevil. Ale jestli je v Česku od ledna 2021 dvakrát nakažlivější tzv. britská mutace viru, není na polevování vhodná doba. Pamatujte na to, že dodržováním těchto minimálních opatření nechráníte pouze sebe, ale také svoje blízké. A taky všechny ostatní lidi. Děkujeme.

 

Na závěr vám chceme vzkázat: Nebojte se, společně to zvládneme! Přejeme vám mnoho sil, zdraví a optimismu. ❤️❤️❤️

A loučíme se s vámi výrokem, který je připisovaný Johnu Lennonovi:

„Konec dobrý, všechno dobré. A jestli to není dobré, ještě to není konec.“

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.