logo

Velikonoce doma – jak si je co nejlépe užít?

Taky si vzpomínáte na loňské Velikonoce? Na nenadálost situace a s ní spojené vtípky na téma dodržování bezpečné vzdálenosti? Dvoumetrové pomlázky a házení vajíčky po kolednících? Tak se bohužel ukazuje, že Velikonoce byly první svého druhu, ale nikoli poslední.

Čekají nás „Velockdownoce 2021“. A my vám přinášíme recept, jak si je navzdory přísným opatřením užít a najít si na celé neveselé situaci alespoň něco pozi… no, raději řekněme příjemného a radostného.

1) Smysluplné využití vajíček

Vajíčka pro koledníky obvykle nabarvíte dlouhým vařením v cibulových slupkách, kopřivách, čaji, kurkumě nebo červeném zelí (psali jsme o tom na našem blogu několikrát, naposledy zde). Tím sice získají krásnou barvu na povrchu, ale žloutek uvnitř pak už není žlutý, ale našedlý, a jeho konzistence je suchá až drobivá. Nic, na čem si lze pochutnat. Dobrá zpráva je, že tohle všechno můžete letos vynechat. Koledníci nepřijdou a vy si tak vajíčka můžete užít klidně míchaná s pažitkou.

Míchaná vejce

 

2) Snížení rizika kocoviny

Dospělí koledníci si jako nechtěný bonus často z pomlázky přinesou bolení hlavy, žaludek na vodě a občas i nějakou tu šavli. To letos taky odpadá. Třikrát hurá!

 

3) Tradice jinak

Protože pomlázka nebude, můžete vyzkoušet velikonoční zvyky běžné v jiných zemích. V Německu, Rakousku, Spojeném království, Spojených státech a dalších zemích například děti hledají velikonoční dobroty v zahradě, kam jim je poschovával velikonoční zajíček. Pokud nemáte zahradu, udělejte si hru na schovávanou u vás doma.

 

4) Utrpení doma není tak velké…

Přijde vám, že jsou vládní opatření nekonečná a tím, že jste zavření doma, trpíte jako zvířata? Pokud jste aspoň relativně zdraví, vzpomeňte si na původní poselství křesťanských Velikonoc. Ježíš trpěl na kříži určitě víc než vy v lockdownu.

Ježíš

 

5) Udělejte radost zdravotníkům

Pamatujte na to, že naši zdravotníci čelí už rok enormnímu vypětí fyzickému i psychickému. Tím, že zůstanete doma a budete dodržovat opatření proti šíření viru, jim  ulevíte. A tím jim uděláte ještě víc radosti než košíkem plným velikonočních dobrot.

 

Pevně doufáme, že za rok budeme psát zase o pomlázce a o starých dobrých zvycích. Přejeme vám Veselé Velikonoce (pro zlepšení nálady si k nim můžete pustit třeba stejnojmenný film s Jeanem-Paulem Belmondem).

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.