logo

BIO káva na prodejnách

Pro milovníky dobré kávy máme skvělé zprávy!

Díky našemu dodavateli kávy, pražírně La Boheme, vám exkluzivně nabízíme kávu v BIO kvalitě. Zatím si ji můžete vychutnat v Praze v Galerii Harfa, nebo v brněnské Galerii Vaňkovka. Pokud bude mít úspěch, a my věříme, že ano, určitě budeme uvažovat i o dalších prodejnách!

A o jakou kávu vůbec jde? Dovolili jsme si zde uvést text přímo od La Boheme.

BIO ESPRESSO BLEND:  MEXICO – ETHIOPIA – GUATEMALA

Perfektně vyvážená organická směs, ve které naleznete tóny
karamelizovaných švestek, zralých třešní, sušených hrušek
a hořké čokolády. Má plné krémové tělo se sladkou, příjemně
ovocnou aciditou s dochutí po pralinkách.

Mexico

Káva je produkována sdružením farmářů na jihu oblasti Chiapas v jižním Mexiku. Sierra Azul se nachází v Biosférické rezervaci El Triunfo. V této oblasti je káva pěstována a vyráběna za dodržení velmi přísných podmínek tak, aby minimalizovala dopad na ekosystém. Sierra Azul se zavazuje nejen k ochraně životního prostředí, ale i k sociálně ekonomickému rozvoji svých členů a kávové komunity.

Ethiopia

Mycí stanice Halo Beriti je součástí rodinné společnosti Metad, kterou vedou tři bratři – Aman, Tariku a Michael. Všichni se oddaně snaží pomáhat farmářům vyprodukovat kávu nejlepší kvality a také zavádět udržitelné procesy pěstování. Tato káva má BIO certifikaci a Metad svým farmářům zajišťuje vzdělání a technickou pomoc.

Guatemala

Tato organická káva z regionu Quetzaltenango, Las Barrancas, je produkována asociací Cafe De Mujeres, která podporuje a povzbuzuje účast žen ve všech aspektech kávového průmyslu. Poskytují ženám zapojeným do všech odvětví kávy nezbytné nástroje, aby mohly být modelem konkurenceschopnosti na národní i mezinárodní úrovni. Podporují také komunikaci mezi pěstiteli kávy, kteří čelí podobným výzvám.

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.