logo

SKLIZENO podporuje boj proti dezinformacím

Kvalitní potraviny a kvalitní informace – to jde dobře dohromady. Proto jsme se připojili k iniciativě Nelež, která si klade za cíl omezit šíření dezinformací.

Rozlišovat pravdu od lži bylo důležité vždycky. V dnešní době je to složité kvůli tomu, že máme spoustu informačních zdrojů, informace se šíří nejen prostřednictvím klasických médií, ale také přes online média, sociální sítě, řetězové e-maily atd. Pro člověka není vždy lehké rozeznat ověřenou zprávu od řízeně vypuštěné dezinformace, fake news nebo hoaxu. 

Dezinformace se šíří napříč společností, pod jejich vlivem může být stejně tak skladník ve šroubárně jako poslanec Parlamentu. Proto jsme se rozhodli připojit k iniciativě, která říká: „Každý má právo na svůj názor. Ale nikdo nemá právo vydávat své názory za fakta. Naším cílem je omezit šíření dezinformací. Dezinformační weby často čerpají příjmy z reklamy. Odříznutím webů šířících nenávist od těchto příjmů pomůžeme dezinformacím zamezit a naopak posílit důvěru v média, která pracují s informacemi profesionálně a současně zodpovědně a poctivě.“

Připojení k Nelež je pro nás symbolické. Je to nicméně důležitý symbolický závazek neslevovat z kvality ani v oblasti, která s potravinami úplně nesouvisí. Je pro nás ctí stát po boku dalších odvážných firem, které se nebojí zaujmout zásadový postoj a říct jasné NE lžím a dezinformacím, jež se šíří českým mediálním prostorem a způsobují eskalaci negativních vášní ve společnosti.

Konec konců i téma biopotravin jako podvodu na lidi se na dezinformačních webech sem tam objevuje. Tím víc jsme připraveni se do boje proti dezinformacím zapojit.

Trolly nekrmíme, nekrmte je ani vy.

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.