logo

My máme září celý rok!

Září letos již popatnácté patří BIOpotravinám. Akce s názvem Září – měsíc biopotravin a ekologického zemědělství má za cíl popularizaci a propagaci potravin, které se pěstují, chovají a vyrábějí v souladu s přírodou.

Přestože se nespecializujeme výlučně na BIO, jsou pro nás biopotraviny velké téma a v našem sortimentu jim věnujeme čím dál více prostoru.

V diskuzích na sociálních sítích se často objevuje argument, že BIO je něco extra, že naše babičky žádné BIO neznaly a taky vyrostly a vychovaly novou generaci. To není tak úplně pravda. Naši předkové BIO znali, jen ho neznali pod tímto označením. Pro ně BIO nebylo nic extra, ale před příchodem syntetických hnojiv, herbicidů a dalších moderních vymožeností naprostá přirozenost. Jistě, zemědělství bylo před svou modernizací mnohem náročnější. Dnes spoustu věcí zastanou stroje. Ale díky tomu naši předkové žili mnohem více v souladu s přírodou, které museli lépe rozumět, aby věděli, jak se mají zachovat v případě sucha, jak se bránit škůdcům a tak podobně. Obdělávali půdu tak, aby vydržela v kondici po léta, protože to byl jejich majetek, který nakonec předali svým potomkům.

Jak vidíte, BIO není nějaká prázdná zelená nálepka. Skrývá se pod ní celá životní filozofie našich předků. My této filozofii věříme, a proto patří BIOpotraviny do našich regálů nejen v průběhu Září – měsíce biopotravin a ekologického zemědělství, ale po celý rok.

A kromě toho jsou BIOpotraviny chutnější a zdravější než ty konvenčně pěstované a průmyslově vyráběné. Přesvědčit se o tom můžete v našich prodejnách. Hledejte BIO, ptejte se našich prodavaček a prodavačů, pátrejte po inspiraci na našem blogu a webu a prostě buďte BIO. Pomůžete tím nejen sobě, ale také nám všem i celé planetě Zemi.

P. S.: Jestli hledáte argumenty pro BIO, v této publikaci jich najdete hned devadesát!

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.