logo

Podzimní plískanice útočí na vaše zdraví?

Babí léto ulétlo s vlaštovkami přes Jadran do Afriky, sluníčko vstává později a chodí spát dřív a ulicemi se honí spadané listí. Přichází podzimní plískanice, splíny a ruku v ruce s nimi i virózy, nachlazení, rýmičky a další podobní neřádi.

mf-superhrdinove-blog
Každý se na nadcházející období věčného šera připravuje po svém – někdo si doma zapne horské slunce, někdo zapálí oheň v krbu a někdo radši na půl roku odcestuje do Jižní Afriky. Všichni ale podvědomě hledáme druhy ve zbrani, kteří by nám pomohli v boji proti smutku, zimě a tmě.
My bychom z těchhle superhrdinů mohli postavit celou armádu. Má v ní místo vitamínová setnina, minerální rota, zahřívací pluk i endorfinová jednotka rychlého nasazení. Ti všichni jsou připravení pomoci vám vyhrát dlouhou a vleklou bitvu s mocnostmi zimy a temnot. Čekají na vás u nás v regálech a trpělivě čekají na svou velkou chvíli. Nenechte je čekat dlouho!
Pojďme si několik superhrdinů představit podrobněji. Řekneme si, co umějí, jaké jsou jejich zbraně a s čím vám nejlépe pomohou.
Kimchi
Korejská pikantní kvašená zelenina patří mezi pět nejzdravějších potravin na světě. Je to vynikající zdroj vitamínů a minerálů a mimo jiné i prostředek k udržení zdravého trávicího systému. Stimuluje také chuť k jídlu a podporuje celkovou vitalitu. Charakteristická silná vůně probere vaše smysly a korejské chillipapričky vás mohou dohnat až k slzám. Ale jak říká klasik – co tě nezabije, to tě posílí.


Čaje
Cesta do nebe vede kolem čajové konvice. Tak to alespoň říkají Angličané. A přestože měli na mysli svůj English breakfast tea nebo čaj o páté, léčivé účinky vyluhovaných bylinek, plodů a dalších částí rostlin vás dokážou taky řádně povznést. Na boj s podzimem doporučujeme heřmánkový s chameleonem, vitamínovou nálož s rakytníkem nebo rovnou specialistu na chřipku a nachlazení.


Čokolády
Čokoláda je super! A to nejen proto, že ji všichni milujeme. Ale pokud je to prvotřídní kousek z ručně vybraných kakaových bobů, který je zpracovaný šetrně a podle staré indiánské receptury, tak si pište, že má účinky vpravdě magické. Dejte si ji tak, jak ji konzumovali staří Mayové – jako teplý nápoj s troškou chilli, nebo jako klasickou tabulku. Antioxidant, stimulant a taky mocné afrodisiakum – čokoláda vás zkrátka postaví do latě!


Sušené plody a oříšky
Ořechy a sušené plody v sobě skrývají spoustu důležitých stopových prvků, vitamínů, hodných olejů a jsou taky bohatým zdrojem energie. A můžete s nimi směle nahradit chipsy večer u televize. Nemluvíme tu samozřejmě o solených burácích ani o kešu v cukrové krustě. Co nepokoušete rovnou, přidejte si do kaše.


Ovoce a zelenina
Čerstvé ovoce a zelenina je samozřejmě velkou zásobárnou blahodárné přírodní energie. S přicházejícím podzimem jsme sice ve většině případů odkázáni na import nebo skleníky, ale to z nich ještě nedělá méněcenné spojence. Česká superpotravina – to je borůvka, plná antioxidantů a vitamínů. A že je hlíva ústřičná obyčejná houba? No, houba to je, ale neobyčejná, s pozitivním vlivem na imunitu.

Jak vidíte, arzenál máme opravdu široký a pestrý. Podzimní neřádi nebudou mít šanci, nasypte to do nich ostrými! Objednávejte v našem e-shopu, nebo se zastavte v některé z našich prodejen.

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.