logo

Adieu, 2021!

Jakou klasickou hláškou byste charakterizovali končící rok? Nám tam nejvíc sedí: „Jsou chvíle, kdy by se optimisté měli popravovat.“

Nic proti optimismu a optimistům. Koneckonců se tak jmenuje i jeden z našich dodavatelů. Ale jestli nějaký rok 21. století zklamal všeobecná očekávání, byl to právě rok 2021. Ukázalo se totiž, že pandemie covidu není za námi. A že jediné, co nám zbývá, je smířit se s tím.

Nu, dobrá, takhle by to popsal realista. Byla by to ale jen půlka příběhu roku 2021. Ta druhá, zábavnější, by byla o hledání nových cest a nových příležitostí v podmínkách, na které jsme si postupně museli zvykat. Především jsme dostali tolik potřebný kopanec, který nás vyvedl ze zajetých kolejí. Najednou nic nebylo jako dřív a museli jsme se s novou situací vyrovnávat. A to je pro člověka a jeho mozek vždycky v důsledku prospěšné, byť to v začátcích může hodně bolet.

Další důležitou věcí, kterou jsme od roku 2021 dostali, je… čas. Ano, té nedostatkové komodity bylo najednou víc než dřív. Když se ohlédneme, můžeme se podívat, jak jsme s darovaným časem naložili. Někdo šel pomáhat do nemocnic, někdo se pustil do domácích oprav, někdo se vrátil k běhání nebo jízdě na kole, někdo se zdokonalil ve vaření, pečení chleba, výrobě sýra atd.

My ve SKLIZENO jsme se snažili být i v tomto roce při vás a dodávat vám (kromě kvalitních potravin, samozřejmě) naději, odvahu a radost ze života. Jestli se nám to dařilo? To posouzení je na vás, drazí zákazníci.

Plán na rok 2021

Návod na to, jak přežít další vlnu, jsme vám na našem blogu dali už v prvních týdnech roku 21. Když se na článek podíváte, zjistíte, že platí neustále. Možná v něm najdete něco nového, užitečného pro další dny (a další vlny).

Nekrmíme trolly

SKLIZENO se na jaře připojilo k iniciativě NELEŽ. To je občanská iniciativa, která si dala za cíl kultivovat mediální prostor a tím i úroveň společenské debaty. A to docela triviálně jednoduchým mechanismem – omezením inzerce na webech, které šíří hoaxy, neověřené zprávy, zprávy přebírané od propagandistických mašinérií nepřátelských mocností nebo zprávy jednoduše nepravdivé a vylhané.

Kvalitní potraviny a kvalitní informace – to jde dobře dohromady. Více se toho můžete dočíst na stránkách NELEŽ.

Oslavili jsme 10 let od otevření první prodejny

V září uplynulo právě 10 let od doby, co jsme u brněnské haly Rondo otvírali první prodejnu. Dnes nás najdete v 6 českých a moravských městech (a to nepočítáme prodejnu v OC Olympia Brno, která je de facto v Modřicích) a naše výrobky prodává a rozváží Rohlík.cz a DámeJídlo.cz. Na oslavách jsme v našich prodejnách rozdávali 10 vajíček – symbolicky za náš každý rok jedno.

U příležitosti výročí jsme uspořádali soutěž o 10 x 1000 Kč na vaše nákupy ve SKLIZENO. Chtěli jsme po vás vzpomínky, které s námi a našimi prodejnami máte spojené. Ty nejlepší jsme vybrali a přečíst si je můžete tady.

Soutěže s našimi dodavateli

Na našem Facebooku a Instagramu děláme od podzimu mnohem víc soutěží než dřív. Protože vás to baví. A nás zase baví to, že vás to baví.

Do nového roku 2022 vám přejeme hodně sil, nadhledu, pochopení a lásky k bližnímu svému.

PF 2022 SKLIZENO

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.