logo

Superpalivo pro vaše superpředsevzetí

Jídlo je lék – pro tělo i pro duši. Ale samozřejmě ne každé. Příroda ovšem ve své dokonalosti nabízí celou řadu plodin s blahodárnými účinky na lidský organismus. Dodávají energii a sílu, zvyšují odolnost, povzbudí vás. Obsahují důležité vitamíny, minerály, aminokyseliny…

My ve Sklizeno jsme se rozhodli tyto superpotraviny vybrat a nabídnout vám je pěkně v jedné kupě, přehledně označené, s podrobně popsanými přínosy pro vaše zdraví. Rozdělili jsme je podle jejich účinků do těchto „škatulek“:

  • Detox a hubnutí
  • Svaly a fyzický výkon
  • Mentální i fyzická aktivita
  • Zdroje energie
  • Elixíry života (zpomalení stárnutí)

 

Superpotraviny jsme vybrali tak, aby vyhovovaly našim standardům, proto jsou často v kvalitě BIO či RAW. Všechny také odrážejí novodobé trendy – jsou bez lepku, bez cukru, bez laktózy, vhodné pro vegany.

 

DETOX A HUBNUTÍ

 

Psyllium

„tráva“ pro dobré trávení

Obaly semen jitrocelu indického neboli psyllium jsou druhem vlákniny, která je důležitá pro správnou funkci trávicího traktu. Lžíce psyllia rozmíchaná ve sklenici vody ráno nalačno zajistí hladký průběh vašeho trávení a pomůže odvést škodlivé látky z vašeho těla.

Karob

víc než kakao

V porovnání s kakaem má svatojánský chléb neboli karob více vápníku a bílkovin, zato méně tuku a kalorií. Zamilujte si jeho nasládlou chuť i živiny, které podpoří trávení a zároveň i hubnutí.

Mochyně

prospěšná třešnička

Plody mochyně obsahují velké množství vitamínu C, který působí jako antioxidant a posiluje imunitu. Velmi dobře slouží k detoxikaci organismu, podporují vylučování škodlivých kyselin a solí z těla a zlepšují metabolismus. Pomáhá při revmatu, kloubních potížích a potížích s močovým měchýřem.

Chlorella

zelené zdraví

Vitamíny, aminokyseliny, minerály, bílkoviny, to vše zabalené v krásně zelené jednobuněčné řase. Chlorella čistí krev a detoxikuje tělo, snižuje cholesterol, podporuje imunitu a optimální krevní tlak. Smíchejte ji s vodou, přidejte do koktejlu nebo smoothie.

 

SVALY A FYZICKÝ VÝKON

 

Maca

buďte odolní!

Maca podporuje správnou funkci hormonů, dobrou náladu a celkovou psychickou i fyzickou kondici. Je známá i svými afrodisiakálními účinky. Je vhodná před sportem, protože podporuje výdrž. Navíc obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a E, minerální látky a aminokyseliny.

Hrachový protein

síla z luštěnin

Luštěniny jsou známým zdrojem rostlinných bílkovin. Hrachový protein dodává vašim svalům potřebnou sílu, obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, které jsou zpracovávány rovnou ve svalech. Je vhodný především pro ty, kteří trpí intolerancí laktózy, vajec a sóji.

Konopný protein

získejte bioenergii

Konopný protein je pro organismus ryzí dobro. Dodá svalům pevnost a pružnost, detoxikuje tělo a díky vláknině vás snadno zasytí. Pozor – je příčinou hubnutí. Navíc přispívá k udržení zdravých kostí a je přirozeným zdrojem Omega 3. Ideální součást snídaně šampionů.

Rýžový protein

rýžová síla

Rýžový protein obsahuje všech devět esenciálních aminokyselin, které metabolizují ve svalech, a tak přispívá k tvorbě svalové hmoty. Pomáhá při svalové regeneraci po tréninku a je tak důležitou součástí aktivního životního stylu nejen pro vegetariány a vegany.

 

MENTÁLNÍ I FYZICKÁ AKTIVITA

 

Ashwagandha

indický ženšen

Pomáhá zvýšit odolnost proti psychickému i fyzickému stresu, působí jako antioxidant, harmonizuje organismus, posiluje vitalitu a mentální aktivitu. Prášek z kořene Ashwagandhy se také používá jako afrodisiakum. Zkrátka – superkořen!

 

Kakao

hnědé zlato Mayů

Zapomeňte na holandské kakao. Díky šetrnému zpracování si naše kakao zachovává živiny, energii a je plné antioxidantů, kvůli kterým si ho cenili již staří Mayové. Podporuje mentální aktivitu a bdělost, výdrž při fyzické aktivitě a chrání srdce a cévy.

Baobab

čas na zdraví

Zařaďte do své výživy prášek z baobabu a přejde do vás síla nejmohutnějšího z afrických stromů. Je plný antioxidantů, vlákniny, vápníku, železa, hořčíku a draslíku. Přidejte si ho třeba do koktejlů, kterým dodá citrusový tón. Živiny si uchová při přípravě za studena.

Mladý ječmen

příliv přírodní energie

Kdyby dozrál, mohlo z něj být pivo. Ale jako mladý a zelený vám ječmen prospěje mnohem víc. V zelené podobě je ječmen plný vitamínů, aminokyselin a vlákniny. Podílí se na detoxikaci těla, stimuluje nervovou i oběhovou soustavu a přispívá k léčbě anémie.

 

ZDROJE ENERGIE

 

Kakaové boby

100% čokoláda

Superpotravina s nezaměnitelnou chutí, kvůli které tak milujeme čokoládu. Kakaové boby vám dodají energii, zaženou hlad a pomůžou s koncentrací. Doporučuje 10 z 10 mayských indiánů.

Zlatá chlorella

super zdroj důležitých živin

Zlatá chlorella je zásobárnou energie, která podpoří imunitní systém, pomůže vám lépe zvládat stresovou zátěž, zlepšit výživu svalů, regeneraci tkání a tím celkové zdraví vašeho organismu.

Lucuma

zlato Inků

Moučka z peruánského superovoce Lucuma dodá vašim jídlům sladkou chuť a zároveň také spoustu důležitých látek, jako jsou betakaroten, železo, zinek, vitamín B3, vápník a bílkoviny. Vyzkoušejte Zlato Inků.

Výborný zdroj energie. Díky pomalu vstřebatelným sacharidům má nízký glykemický index. Jedná se o přírodní sladidlo vhodné i pro diabetiky.

Acerola

vitamínová bomba typu C

Acerola neboli tropická třešeň pochází z Jižní Ameriky a je hvězdou tradiční přírodní medicíny. Plody obsahují hodně vitamínu C a kromě něj také vitamíny A, B1, B2, B3, B5, betakaroten a další zdraví prospěšné látky.

Díky vysokému obsahu vitamínu C pomáhá bojovat se sníženou imunitou, při virózách a nachlazení. Taky je skvělá při vyšší zátěži organismu, pomáhá proti stresu a únavě.

 

ELIXÍRY ŽIVOTA (ZPOMALENÍ STÁRNUTÍ)

 

Spirulina

zázračná sinice

Sinice plná vitamínů, bílkovin, minerálů a stopových prvků. Významný antioxidant, který zpomaluje stárnutí a díky vysokému obsahu chlorofilu posiluje imunitní systém a regeneraci organismu. Vyšší obsah bílkovin zase příspívá k posílení fyzické výdrže. A v neposlední řadě spirulina potlačuje pocit hladu a chuti na sladké.

Zařadíte-li ji pravidelně do svého jídelníčku, brzy uvidíte, že se cítíte plní energie. Ozeleňte si život se spirulinou!

Morringa

divotvorná rostlina

Vápník, bílkoviny, železo, draslík, vitamín C, to vše morringa má. Ajurvédská medicína ji oslavuje jako supermedicínu. Pomáhá zpomalit stárnutí organismu, zlepšit trávení, paměť, tišit bolest. A podporuje plodnost.

Camu Camu

bohatý zdroj vitamínu C

Dejte vale stárnutí s peruánským superovocem Camu Camu. Působí proti celé řadě negativních jevů, má účinky antioxidační, antisklerotické, antivirové a antimutagenní.

Açaí

amazonský zázrak

Zázračné bobule z amazonské palmy. Pomáhají spalovat tuky, brzdit projevy stárnutí a jsou zdrojem energie. Navíc chutnají po borůvkách v čokoládě! Dopřejte si je a prospějete svému zdraví.

 

 

Ideální použití superfoods je do kaší, smoothies, raw kuliček a dalších raw dezertů – výhoda práškové formy spočívá v tom, že je stačí někam přimíchat a you’re good to go, takže i na rychlý životní styl do města.

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.