logo

Fandíme (z)dravě!

„Vážení přátelé, vítejte u dnešního zápasu! Na ledě proti sobě nastoupili dva nesmiřitelní rivalové: tým HOKEJOVÉ FANDĚNÍ v červených dresech a proti němu mužstvo s názvem (Z)DRAVÝ DUCH v dresech modrých. Favoritem je jednoznačně Hokejové fandění, které týmu (Z)dravého ducha dává každoročně pěkně na pr…, pardon, na frak. Jak to dopadne letos?“

Takových zápasů se v těchto dnech odehrává v českých, moravských a slezských domácnostech statisíce nebo dokonce miliony. Oddané televizní fandění je psychicky a mnohdy také fyzicky náročná aktivita, která si žádá přísun kalorií a někdy také tišících prostředků. Zkusíme vám proto být koučem a – zůstaneme-li ještě v metafoře hokejového mistrovství – výživovým poradcem, který se vás pokusí šampionátem provést tak, aby váš (Z)DRAVÝ DUCH neprohrál… no dobrá, aby tedy alespoň neutrpěl debakl rozdílem třídy.

Je tedy na ledové ploše i na střídačkách všechno připravené? Dobrá, pojďme na úvodní buly!

1. třetina

Základem taktiky pro tým (Z)DRAVÉHO DUCHA je nenechat se soupeřem zblbnout. FANDĚNÍ vám nikdy nesmí přerůst přes hlavu. A co je hlavní – hlavně nesmíte hlavu ztrácet!

Zvýšenou pozornost věnujte výběru výstroje. (Z)DRAVÝ DUCH zvítězí, když se místo tradičních chipsů zásobíte zdravějšími alternativami. Ruku na srdce – hltáte především televizní obrazovku očima, takže vám vlastně může být docela jedno, co leží v miskách na stole, ze kterých uzobáváte, ne? Inspiraci hledejte v našich prodejnách.

Nezapomínejte na ovoce a zeleninu. Nakrájejte si mrkvové špalíčky, které můžete máčet v hummusu. Ten buď koupíte hotový u nás, nebo si ho můžete vyrobit doma podle našeho receptu.

A jestli si chcete připravit pohoštění pro (Z)DRAVÝ DUCH zcela sami, mrkněte na článek od Koko – fantazii se MEZZE nekladou.

2. třetina

Zapomínat byste neměli ani na pitný režim. Tady jednoznačně doporučujeme preferovat kvalitu před kvantitou. Pamatujte na to, že jeden malý panák 40% destilátu znamená okamžitý příjem téměř 200 kilojoulů. Abyste se jich zase zbavili, musíte sednout na rotoped a cca 12 minut šlapat. A teď si představte, že tým, kterému fandíte, nasází soupeři během zápasu třeba 7 branek! Hnedle z toho máme skoro hodinu a půl nepřetržité jízdy.

Ne, nechceme vám radit, abyste si odepřeli tradiční oslavu gólu. Ale vzhledem k tomu, že český národní tým čekají takoví soupeři jako Rakousko nebo Itálie, dávejte si pozor 🙂

3. třetina

Tak co? Jak vypadá průběžný stav po dvou odehraných třetinách? Nelamte hůl ani při nepříznivém skóre a myslete na to, že se nepočítá jen výhra nebo prohra, ale i celkový výsledek. Pokud (Z)DRAVÝ DUCH prohraje v poměru 6:7 gólem v posledních minutách, nebude to tak hrozné, jako kdyby dostala 13 branek a gólman HOKEJOVÉHO FANDĚNÍ vychytal nulu. Zápas za (Z)DRAVÝ DUCH prostě nesmíte vzdát. Nikdy!

Nikdy – a to ani po skončení zápasu. A zvláště ne o půlnoci, kdy na vás z kuchyně zahvízdá lednička.

Správnou taktiku jsme popsali už v 1. třetině – je potřeba zásobit se dobrými a kvalitními potravinami z našich prodejen. A nepolevovat.

Přejeme vašemu týmu (Z)DRAVÉHO DUCHA hodně štěstí v tuhých bojích, které vás čekají 🙂