logo

Nejlepší obrana je… jídlo! Povolejte do zbraně superfoods

Jídlo je lék – pro tělo i pro duši. Ale samozřejmě ne každé. Příroda ovšem ve své dokonalosti nabízí celou řadu plodin s blahodárnými účinky na lidský organismus. Dodávají energii a sílu, zvyšují odolnost, povzbudí vás, obsahují důležité vitamíny, minerály, aminokyseliny…

My ve Sklizeno jsme se rozhodli tyto superpotraviny vybrat a nabídnout vám je pěkně v jedné kupě, přehledně označené, s podrobně popsanými účinky na vaše zdraví. Najdete je v této brožuře. Ve Sklizeno si zakládáme na spolupráci s ověřenými dodavateli kvalitních potravin. Superfoods sami nepěstujeme (ono by to vzhledem k exotickému původu řady z nich ani nešlo), ale dodávají nám je naši dlouholetí partneři. Potraviny jsme si u nich vybrali tak, aby vyhovovaly našim standardům, proto jsou často v kvalitě BIO či RAW. Všechny také odrážejí novodobé trendy – jsou bez lepku, bez cukru, bez laktózy, vhodné pro vegany.

Chlorella

Vitamíny, aminokyseliny, minerály, bílkoviny, to vše zabalené v krásně zelené jednobuněčné řase. Chlorella čistí organismus a podporuje imunitu. Smíchejte s vodou, přidejte do koktejlu nebo smoothie.

 

Spirulina

Sinice plná vitamínů, bílkovin, minerálů a stopových prvků. Zařadíte-li ji pravidelně do svého jídelníčku, brzy uvidíte, že se cítíte plní energie. Ozeleňte si život se spirulinou!

 

Mladý ječmen

Kdyby dozrál, mohlo z něj být pivo. Ale jako mladý a zelený vám ječmen prospěje mnohem víc. V zelené podobě je ječmen plný vitamínů, aminokyselin a vlákniny. Stimuluje nervovou i oběhovou soustavu.

 

Açaí

Zázračné bobule z amazonské palmy. Pomáhají spalovat tuky, brzdit projevy stárnutí a jsou zdrojem energie. Navíc chutnají po borůvkách v čokoládě! Dopřejte si je a prospějete svému zdraví.

 

Zlatá chlorella

Zlatá chlorella je zásobárnou energie, která podpoří imunitní systém, pomůže vám lépe zvládat stresovou zátěž, zlepšit výživu svalů, regeneraci tkání a tím celkové zdraví vašeho organismu.

 

Baobab

Zařaďte do své výživy prášek z baobabu a přejde do vás síla nejmohutnějšího z afrických stromů. Přidejte si ho třeba do koktejlů, kterým dodá citrusový tón. Živiny si uchová při přípravě za studena.

 

Camu Camu

Dejte vale stárnutí s peruánským superovocem Camu Camu. Působí proti celé řadě negativních jevů, má účinky antioxidační, antisklerotické, antivirové a antimutagenní.

 

Karob

Víc než kakao! V porovnání s kakaem má karob více vápníku, bílkovin, méně tuku a kalorií. Zamilujte si jeho nasládlou chuť i živiny, které podpoří trávení.

 

Kakao

Zapomeňte na holandské kakao. Díky šetrnému zpracování si naše kakao zachovává živiny a energii, kvůli kterým si ho cenili již staří Mayové. Bohatý zdroj živin a antioxidantů.

 

Lucuma

Moučka z peruánského superovoce Lucuma dodá vašim jídlům sladkou chuť a zároveň také spoustu důležitých látek, jako jsou betakaroten, železo, zinek, vitamín B3, vápník a bílkoviny. Vyzkoušejte Zlato Inků.

 

Maca

Maca podporuje správnou funkci hormonů, dobrou náladu a celkovou psychickou i fyzickou kondici. Je známá i svými afrodisiakálními účinky. Okořeňte si život.

 

Kakaové boby

Superpotravina s nezaměnitelnou chutí, kvůli které tak milujeme čokoládu. Kakaové boby vám dodají energii, zaženou hlad a pomůžou s koncentrací. Doporučuje 10 z 10 mayských indiánů.

 

Mochyně

Plody mochyně obsahují velké množství vitamínu C. Velmi dobře slouží k detoxikaci organismu, podporují vylučování škodlivých kyselin a solí z těla a zlepšují metabolismus.

 

Acerola

Acerola pochází z Jižní Ameriky a je hvězdou tradiční přírodní medicíny. Plody obsahují hodně vitamínu C a kromě něj také vitamíny A, B1, B2, B3, B5, betakaroten a další zdraví prospěšné látky.

 

Morringa

Vápník, bílkoviny, železo, draslík, vitamín C, to vše morringa má. Ajurvédská medicína ji oslavuje jako supermedicínu. Pomáhá zpomalit stárnutí organismu, zlepšit trávení, paměť, tišit bolest a podporuje plodnost.

 

Psyllium

Vláknina je důležitá pro správnou funkci trávicího traktu. Lžíce psyllia rozmíchaná ve sklenici vody ráno nalačno zajistí hladký průběh vašeho trávení.

 

Ashwagandha

Pomáhá zvýšit odolnost proti psychickému i fyzickému stresu, působí jako antioxidant, harmonizuje organismus. Prášek z kořene Ashwagandhy se také používá jako afrodisiakum. Zkrátka – superkořen!

 

Konopný protein

Konopný protein je pro organismus ryzí dobro. Dodá svalům pevnost a pružnost, detoxikuje tělo a díky vláknině vás snadno zasytí. Pozor – je příčinou hubnutí. Ideální součást snídaně šampionů.

 

Hrachový protein

Luštěniny jsou známým zdrojem rostlinných bílkovin. Hrachový protein dodává vašim svalům potřebnou sílu, obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, které jsou zpracovávány rovnou ve svalech.

 

Rýžový protein

Rýžový protein obsahuje všech devět esenciálních aminokyselin. Pomáhá při svalové regeneracipo tréninku a je tak důležitou součástí aktivního životního stylu nejen pro vegetariány a vegany

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.