logo

Sedlák – farma dojných a kašmírových koz

Kozí mléko patří k potravinám, které rozdělují strávníky na dvě skupiny. Jedni jej milují a druhým naskakuje husí kůže už jen při zmínce o něm. Fakt, že patří k potravinám velmi zdravým mu však nikdo vytknout nemůže.
Z našich dodavatelů kozích mléčných výrobků jsme pro Vás vybrali rodinnou farmu Sedlákových a to hned z několika důvodů. Za prvé proto, že svou farmu vedou v úctě k tradicím a zvířatům, které vlastní. Za druhé, že jsou z našeho kraje, jejich farma se nachází v Šošůvce, což je „co by kamenem dohodil“ od Macochy. A za třetí – jejich výrobky jsou vynikající! Navíc je můžeme doporučit lidem, kteří s kozím mlékem začínají. V chuti Sedlákovic mléka je ona tolik obávaná kozina cítit velmi málo.

Farma se od roku 1990, kdy byla založena, rozrostla na úctyhodných 30 hektarů. Z toho polovinu tvoří louky a pastviny pro 150ti hlavé kozí stádo, které je zde vždy od jara do podzimu. Pro Sedlákovic farmu je typická sezónnost. Kozy se začínají dojit v období Velikonoc a zazimovávají se v období Vánoc. Z toho důvodu u nás přes zimu Sedlákovy výrobky nenajdete.

Co vyrábí?

Rozhodně však neváhejte, když je u nás v ledničce objevíte. Z jejich nabídky Vám pravidelně přinášíme převážnou část. Jejich přírodní kozí sýr se skvěle hodí k zapékání nebo jen tak na čerstvý chléb. Přírodní archivní sýr je vyzrálejší a pevnější, doporučujeme jej například ke kvalitnímu vínu spolu s příjemnou společností 🙂 Z těch tekutých zástupců kozích výrobků u nás najdete mléko, kefír a syrovátku. Za zmínku rozhodně stojí i jejich kozí tvaroh, který využijete všude tam, kde tvaroh klasický, a kozí žervé, které je vynikající na pečivu spolu s posypem z jarní cibulky. Jako sladkého zástupce kozího světa tu pro Vás máme Janínka – je to tvarohový krém a dostáváme jej v čisté variantě nebo s čokoládovým či malinovým topingem.

Pokud chcete zjistit více o farmě rodiny Sedláků, navštivte jejich stránky www.sedlakkozy.cz

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.