logo

Pomáhat je normální

Jsme rádi, když můžeme pomoci. Myslíme si, že pomáhat by mělo být normální, běžné, přirozené. Nejčastěji pomáháme tak, že radíme našim zákazníkům s výběrem potravin. Ale někdy má naše pomoc ještě i jinou podobu…

Skoro 700 kg pro Potravinovou banku

Jak pomáháme? Podporujeme například Potravinovou banku pro Brno a Jihomoravský kraj. Za loňský rok jsme do tohoto projektu věnovali celkem 687 kg kvalitního a opravdového jídla. Posláním Potravinové banky je doslova nasytit hladovějící, podílet se na boji proti hladu a plýtvání potravinami.

„Díky vám naši klienti získali možnost obdržet prémiové potraviny, které by pro ně jinak byly nedosažitelné. Jejich jménem tedy ještě jednou vřele děkujeme,“ napsala nám Iveta Matoušková z Potravinové banky pro Brno a Jihomoravský kraj.

Potraviny ze Sklizeno tak pomohly nasytit mimo jiné obyvatele Hospicu sv. Alžběty, Dětského domova Dagmar, Diagnostického ústavu pro děti a mládež, organizace pro pečující osoby a pozůstalé Klára pomáhá a další.

Sklizeno a Nesnězeno

Dává nám smysl, když je pomoc prospěšná co největšímu počtu lidí. A proto jsme s velkým zájmem uvítali nový projekt Nesnězeno. Co si budeme povídat, jsou nám sympatičtí už svým názvem, který je tolik podobný Sklizeno, že to vypadá jako náš vlastní počin. 🙂 Ale není a o to víc mu fandíme. Oč jde?

„Plýtvání ve světě vede ke znehodnocení až jedné třetiny vyprodukovaných potravin. V Evropě mají velký podíl na plýtvání jak domácnosti, tak restaurace, bistra, hotely a supermarkety. Projekt Nesnězeno na tuto skutečnost reaguje a je nástrojem pro eliminaci plýtvání kvalitním jídlem, které je likvidováno jako potravinový odpad,“ uvádí architektka Michaela Gregorová důvody, které ji vedly k založení Nesnězeno.

A jak Nesnězeno funguje? Projekt ve své aplikaci (momentálně vše funguje přes facebookovou stránku Nesnězeno) propojí prodávajícího, který jídlo namísto likvidace prodává za nižší cenu, a kupujícího. Ten jídla pořizuje za sníženou cenu. Kupující šetří, konzumuje kvalitní jídlo a poznává nové podniky. Prodávající neplýtvá, získává nové zákazníky a pomáhá kupujícím i boji proti plýtvání potravinami.

My se do Nesnězeno připojujeme od 4. března 2019, konkrétně s prodejnami ve Vaňkovce, Olympii,na Josefské a u Semilassa.

Celý projekt vznikl na konci loňského roku v Brně. Přejeme mu hodně úspěchů a rozšíření i v dalších městech.

Pomáhat je normální. A jednoduché

Fakt! Stačí podržet mamince s kočárkem dveře. Jak vtipně glosuje zážitek z naší brněnské prodejny v Křídlovické bloggerka Jana z Mateřství bez filtru:

„Kromě toho, že potřebuju hromadu energie, tak ve Sklizenu najdu taky kus pochopení. Slečny/paní prodavačky mi podrží dveře, když se tam soukám s kočárkem (a s úsměvem!), dneska jsme si navíc zanotovaly s černým humorem.
Takovýto, jak jste fakt unavené a ulevujete si třeba tím černým humorem:
 Odcházím ze Sklizeno-opravdové jídlo, U Ronda, otáčím kočár.
Paní prodavačka: Já vám ty dveře podržím.
Já, nevyspaná matka: To je dobrý, já to nějak udělám.
Paní prodavačka: Ale ne, ještě byste to měla pomačkaný. (pokyvuje směrem k mým muffinům a cupcake)
Já, nevyspaná matka: Nojo, to je pravda. Jste hodná. Je fakt, že zrovna dneska by mě pomačkané muffiny asi mrzely víc, než kdyby mi dítě v kočáru z těch schodů zdrncalo.
Paní prodavačka: Já vám rozumím.
Já: Jste hodná, děkuju. A byl to vtip.
Paní prodavačka: Vím. A fakt vám rozumím.“

Přejeme vám hezký den a posíláme písničku o pomoci a přátelství 😉

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.