logo

Naučte se žít hygge. Severský recept na šťastný život

Už jste někdy v životě zkoušeli držet nějakou dietu? Jestli ano, tak víte, že je to většinou děsná fuška s velmi nejistým výsledkem. Všechny ty „zaručeně fungující rady“, „garantované výsledky do 21 dnů“, „10 tipů pro perfektní postavu“ a tak dále a tak podobně. A když už se vám povede dosáhnout svého cíle, tak je pak nesmírně složité (ne-li nemožné) si ten výsledek udržet.

A právě proto před vás nyní předstupujeme s novou módou, která k nám přišla ze severských, skandinávských zemí. Tenhle životní styl (a nebojme se říkat tomu životní filozofie) vám nepomůže shodit kila, nabrat svaly ani vyhrát ve Sportce, ale dosáhnete něčeho lepšího – životního štěstí. A celý ten návod se skrývá v jednom slově: HYGGE!

„Hygge“ zní skoro podobně temně a tajemně jako „Hodor“, ale na rozdíl od muže jednoho slova ze seriálu Hra o trůny má hygge svůj význam. V dánštině a norštině to znamená „útulný“, popřípadě „pohodlný“. A je to směr, který vás učiní šťastnými.

Principy hygge jsou v zásadě jednoduché. Zahodíte negativní emoce, naladíte se do pohody a budete se radovat ze života. To vám i ze všedního dne s rodinou udělá malý svátek. Zapálíte oheň v krbu (kdo nemá krb, zapálí aspoň svíčky). Vypnete si mobilní telefon (pokud na něm čtete tento článek, tak až po dočtení, samozřejmě). Přestanete spěchat a stresovat se tím, že nestíháte – všechno se stejně stihnout nedá. A pro zvýšení stavu hygge si dáte něco dobrého!

Jak můžeme pomoci vašemu hygge?

V našich prodejnách najdete spoustu hygge-friendly dobrot. Nebudeme vám radit, které to jsou, protože hygge má pro každého tu jeho unikátní podobu. Jak je tedy poznat? Hygge potraviny jsou ty, které navodí blaženost ve vašem žaludku a mír ve vaší duši. A samozřejmě ty, které potěší vaše blízké. Typické hygge potraviny jsou bylinkové a ovocné čaje, sušené ovoce a oříšky, oříšková másla, čokoláda nebo dezerty z naší vlastní výroby. Ale také každé jídlo, o které se s radostí rozdělíte se svými blízkými. Hodně hygge je například pečená dýně hokkaido s dipem ze zakysané smetany.

Potraviny zakoupené ve Sklizeno jsou hygge i z pohledu kvality. Splňují totiž náš Kodex, kterým jsme si sami zakázali prodávat nekvalitní potraviny.

Přejeme vám hygge podzim.

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.