logo

Kokosová voda: 100% přírodní osvěžení

Kokosová voda je momentálně v kurzu. Ostatně, najdete ji i v našich obchodech. Dost možná ale netušíte, proč byste měli kokosovou vodu zkusit. Po přečtení článku budete znát důvody hned čtyři.

Předně, není kokos jako kokos. Kokosovou vodu obsahují mladé kokosy, které na stromech zrají přibližně šest měsíců. Oproti tomu kokosy, které se většině z nás vybaví – tmavě hnědé a „chlupaté“, zrají až rok.  Za tu dobu voda změní konzistenci i barvu (není čirá, ale zabarví se do běla), a také obsah živin a tuku.

coconut-1179414_640

1. Piješ=hydratuješ

Kokosová voda je plná elektrolytů, tedy látek jako draslík, sodík či hořčík, které ovlivňují množství vody v našem těle. Jednoduše řečeno, starají se o to, abychom byli správně hydratovaní. Proto si kokosovou vodu oblíbí zejména sportovci – dodá jim vypocené tekutiny a velmi rychle také energii.

2. Žádné cukry ani tuky

Kokosová voda je přírodní izotonický nápoj. Oproti běžným ionťákům má ale jednu obrovskou výhodu – neobsahuje přidaný cukr. Navíc v ní nenajdete žádné tuky. Další důvod, proč ji řada sportovců tolik miluje. Pokud se mezi sportovce neřadíte, nemusí to nutně znamenat, že kokosová voda není pro vás. Na druhou stranu, neměli byste ji pít po litrech.

I když je kokosová voda nízkokalorická, nějaké kalorie samozřejmě obsahuje. Proto pokud nemáte výdej energie, nepřehánějte to ani s kokosovou vodou. Samozřejmě jde ale pořád o lepší alternativu, než pít pouze sladké limonády.

3. Detoxikace

Skvěle totiž pomáhá detoxikaci organismu. Je v ní spousta antioxidantů bojujících proti volným radikálům. Pokud netušíte, co tohle oblíbené spojení znamená, rádi vám to vysvětlíme.

Volné radikály jsou molekuly, které obsahují volný nepárový elektron. Putují po našem tělem a hledají, s čím by se mohli „spojit“. Protože jsou vysoce reaktivní, podaří se jim to a naruší tak buněčné struktury a DNA, což má za následek celkové chátrání a stárnutí našeho těla.

4. Bez zbytečností a nesmyslů

V kokosové vodě nenajdete žádná umělá barviva ani konzervační látky, což se o řadě nápojů, které koupíte v supermarketu, říct nedá. Samozřejmě platí, že musíte vsadit na správnou značku.

Protože v MY FOOD máme nejradši produkty tak, jak je pánbůh stvořil, vybrali jsme pro vás několik druhů stoprocentní kokosové vody od prověřených dodavatelů. Můžete si tak být jistí, že pijete opravdu jen tu nejlepší přírodní kokosovou vodu bez přidaného cukru a dalších zbytečností.

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.