logo

Ježkův statek

Za značkou Ježkův statek stojí David Vortel, který část výrobků vyrábí ve vlastní manufaktuře, zbytek mu dodávají rodinné firmy – výrobci nebo zpracovatelé převážně z Vysočiny.

Ježkův statek do prodejen Sklizeno dodává řadu výrobků, které si částečně vyrábí ve vlastní manufaktuře a částečně u smluvních partnerů. Ve Sklizeno chápeme, že malí producenti náročnou výrobu, kterou si z technických/finančních důvodů nemohou dovolit, realizují u partnerů. Je to tak běžné a stejně tak to dělá Ježkův statek.
Zde je přehled největších partnerů:

Mléko, smetana, zakysaná smetana – Mlékarná Polná

Lahvované mléko, smetana a zakysaná smetana značky Ježkův statek zpracovává Mlékárna Polná.

Mlékárna Polná je menší až střední mlékárna resp. sýrárna, která se v naprosté většině věnuje výrobě sýru, a to především balkánského. Tento dodává do malo i velkoobchodní sítě. Většinovými vlastníky mlékárny je rodina Kvasničkova a pan Kvasnička ji sám vede a dohlíží jakožto technolog na výrobu. Jedině pro Ježkův statek šetrně pasteruje mléko a plní do jejich lahví. Mléko pro jiné zákazníky se zde neprodukuje, mlékárna nedodáva žádné jiné mléko do obchodní sítě.

A mléko je odkud?

Mléko pochází z lokálního ZD Vysočina, provoz Arnolec. Arnolec je moderní chov, kde jsou krávy pod veterinárním dozorem, je zajištěn jejich welfare a krávy zde pobývají v nově zrekonstruovaném volném ustájení. Produkované mléko se vyznačuje velmi vysokou kvalitou.

Jogurty, pomazánky – Sýrárna Bratří Brunnerů

Další mléčné výrobky značky Ježkův statek kromě zmíněného mléka, smetany a zakysané smetany se vyrábí v malé mlékárně Sýrárna Bratří Brunnerů v Jarošově nad Nežárkou pod dohledem majitele a technologa v jedné osobě, pana Hulíka. Zde vznikají jogurty, jogurtové nápoje, zákysy nebo pomazánky.

A mléko je odkud?

Do Sýrárny Bratří Brunnerů dodává mléko soukromý zemědělec pan Zdeněk Misař. Pan Misař je soukromý zemědělec hospodařící v Jilemi na okraji České Kanady. Jeho 70ks červenostrakatých dojnic produkuje denně cca 1500l vysoce kvalitního mléka.
Dojnice jsou volně ustájeny a mají možnost přirozené pastvy na přilehlých pozemcích.

Džemy, sirupy, okurky, hořčice, cerálie  – vlastní manufaktura

Ve vlastní manufaktuře v Kamenici nad Lipou, kam se firma přesunula z původního sídla v nedalekém Bohdalíně pod vrchem zvaným historicky Ježek pak vznikají ostatní produkty jako jsou džemy, sirupy, konzervované potraviny, sladkosti, cereálie atd., které jsou buď samostatnými výrobky nebo součástí dalších výrobků této značky, například jogurtů s ovocnou složkou.
Součástí je i schválená mlékárna ve stejném výrobním areálu v Kamenici nad Lipou, schvalovací číslo CZ 61740187, která se zabývá výrobou a úpravou mlékárenských produktů, krájením másla, nakládáním sýrů atd.

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.