logo

Homo grilliens balí kufry!

Letošní jaro v tlupě Homo grilliens bylo hodně zvláštní. Proto je důležité spravit budoucí vzpomínky na rok 2020 vydařeným létem!

Je možné, že se letos nechystáte nikam daleko. Máme pro vás několik tipů, kam byste mohli vyrazit, aniž byste museli překračovat hranice. A poradíme vám, co by si s sebou správný Homo grilliens neměl zapomenout.

 

1. Podívejte se na místa, kde vzniká opravdové jídlo Sklizeno

Vydejte se na výpravu a objevujte krásy naší země. Dostanete se na krásná a třeba dosud neobjevená místa. Putujte za jídlem jako pravěcí lovci! Mezi naše tipy patří Vacov na Šumavě, kde sídlí Pstruhařství Mlýny. Nebo zámek Červený Hrádek u Sedlčan, kde chováme farmářská kuřata (tedy samozřejmě ne přímo v zámku). Krásně je na jižní Moravě v Čejkovicích, a to nejen díky SONNENTORU (bylinky jsou pro každého Homo grilliens důležité). V nedalekých Němčičkách vyrábí svá vína Jan Stávek. A pokud byste chtěli navštívit místo, kde v roce 2011 vzniklo Sklizeno, musíte chtě nechtě do Brna.

 

2) Grilujte, kde chcete

Nejlepší je to samozřejmě doma na zahradě, ale grilování někde v přírodě u vody má taky svoje kouzlo. Věděli jste, že v Praze, Brně, Hradci Králové, Zlíně i na dalších místech České republiky jsou veřejné grily, které můžete použít? Nebo se můžete vybavit přenosným grilem – ty nejmenší modely strčíte do batohu. Grilovat tak můžete skutečně kdekoli (jen buďte opatrní, ať nezpůsobíte požár).

 

3) Co na gril?

Pokud máte na cestách přístup k chladničce, máte vyhráno a nemusíte nic řešit. Vemte si na gril to, co máte nejradši. Jestli chlazení nemáte, vemte si alespoň chladicí tašku a grilovačku uspořádejte hned první den.

 

4) Když vám liják uhasí oheň

Příslušníkům Homo grilliens se může stát i tato nepříjemnost. Každé počasí se pro grilování nehodí. Ze svíčkové původně určené na gril si můžete udělat tatarský biftek nebo carpaccio, ale pro jistotu se na cesty zásobujte i potravinami, které nevyžadují tepelnou úpravu nad plameny. Sílu lovce medvědů vám dodá sušené hovězí od Rustic Jerky (v pálivé i nepálivé variantě) nebo sušené plody a oříšky.

 

5) Nezapomeňte na pití

V létě je víc než kdy jindy potřeba dodržovat pitný režim. Na cesty je vhodné vybavit se nápoji v lehčích plastových obalech. Ty jdou také opakovaně uzavírat. Milovníkům vína doporučujeme lahve se šroubovým uzávěrem.

Hezkou dovolenou všem Homo grilliens přeje

SKLIZENO

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.