logo

Coffeespot

„Nabízíme Vám nekompromisní kvalitu výběrové kávy, kterou pro Vás přivážíme z plantáží celého světa. Tato zelená kávová zrna pro Vás na profesionálním přístroji pražíme, následně pečlivě ručně balíme a dle Vašeho výběru expedujeme do 2 pracovních dnů od objednávky. Čerstvost je v naší rodinné pražírně kávy prioritou. Naši pražírnu naleznete v obci Huštěnovice ve Zlínském kraji.“

Filozofie a vize společnosti

Jde o ryze českou rodinnou pražírnu výběrových arabic. Díky tomu mají plně pod vlastní kontrolou celý proces od hledání dodavatelů, uchování zelených zrn, pražení a balení, až po logistiku a servis strojního zařízení. Praží jejich kávu denně po malých dávkách. Jen tak mají nad výslednou kvalitou plnou kontrolou a můžou do Vaší kávy vložit veškeré úsilí.

Pražírna se nachází v Hustěnovicích malebném kraji Moravského Slovácka nedaleko Uherského Hradiště a Zlína.

Nelze definovat, která káva chutná nejlíp. Díky oblasti pěstování, klimatu, půdě, způsobu zpracování a dalším důležitým faktorům má každá svá chuťová specifika. Na úplném počátku je spousta dřiny a úsilí pěstitelů, které je v kávovém řetězci mnohdy opomíjeno. A věřte, že i nejméně ohodnoceno finančně.

Proto se snaží doslova ke každému zrnku pohlížet s respektem, který si plně zaslouží. Tak jako všichni, kteří se podíleli na tom, že může být ve Vašem šálku. Do nabídky plánují zahrnout co nejvíce Gourmet káv s jasným původem, vysokou kvalitou a maximem informací o dané oblasti a pěstitelích. Jednají s pěstiteli z několika zemí o dodávkách kávy systémem Direct Trade (Dominikánská Republika, Ostrov sv. Tomáše, Ekvádor).

Co je DIRECT TRADE?

Jde o přímý obchod přímo s pěstiteli s vynecháním několika článků v klasickém obchodním řetězci. Pěstitelé vychází z anonimity a dostává se jim mnohem spravedlivějšího finančního ohodnocení. Mnohem lepšího než v oblíbeném systému Fair Trade.

Díky tomu můžou dále pracovat na udržitelnosti celého pěstebního procesu farmy. Dále pak na zvyšování kvality jak samotné kávy, tak i pracovních podmínek zaměstnanců a ochrany přírody v daném regionu.

Proč kupovat kávu Coffeespot?

 • Pražírna splnila nejpřísnější podmínky pro užívání ochranné známky český výrobek. Kvalita kávy je pod neustálým dohledem této situace.
 • Prémiové kávy si sami vybírají z těch nejlepších plantáží světa a spolupracují přímo s některými pěstiteli.
 • Kávu praží denně s vždy na základě objednávek zákazníků. Nic neleží skladem. Tak dokáží garantovat 100% čerstvost a kvalitu.
 • Od roku 2011 dodali zákazníkům přes 25.000 kg čerstvé kávy – kavárnám, obchodům, kancelářím, hotelům i domácnostem.
 • Jejich zaměstnanci se pravidelně účastní vzdělávacích programů a seminářů. Jen tak je možné udržet krok s nejlepšími světovými pražírnami a znát nejnovější trendy v oblasti výběrové kávy.
 • Disponují vlastní pražírnou s nejmodernějšími výrobními technologiemi.

Nabízená káva:

 • Sezónní směs
 • 100% ARABICA – kávovník arabský (coffea arabica) je druh kávovníku pocházející z Etiopie (kaffa a narea), a jižní Afriky (Mozambik a Angola). V 15. století se kávovník dostal do Arábie, koncem 17. století na Jávu a začátkem 18. do Brazílie. Tvoří přibližně 65% celkové světové produkce kávy. Káva Arabica je nejkvalitnější ze všech pěstovaných druhů. – má totiž nízký obsah kofeinu a je známá pestrou škálou lahodných chutí.
 • White Bean Coffee – Pod touto prémiovou značkou budete nacházet kávy, které naši dovozci osobně hledají přímo na farmách s jasným cílem. Najít to chuťově nejzajímavější z čerstvých sklizní od farmářů z těch nejlepších plantáží světa. Kávy vynikají nejlépe při přípravě alternativními metodami, jako jsou french press, dripper, chemex, aeropress, moka konvička, vacuum pot a další. Samozřejmě milovníci jiskrných ovocných chutí s lehčím tělem, si je můžou dopřát i na espresso. Za vznikem tohoto projektu stojí desítky tisíc hodin zkušeností, tisíce pražících cyklů, stovky pražících profilů. Hlavně ale obrovské nadšení pro rozmanitost světa výběrové kávy.
 • Směsi – směsi této pražírny jsou výsledkem dlouhodobého a složitého procesu, kterým tvorba blendu je. Je totiž potřeba postupným zkoušením a vylaďováním poměrů jednotlivých druhů vytvořit komplexní a vyváženou chuť. Přesně takovou, jakou od dané směsi očekáváme. Tuto citlivou práci u nich vykonává hlavní pražič společně se zkušeným baristou. Díky nim a jejich trpělivosti si vychutnáte všechny tři jejich směsi až do dna.
 • Degustační balení kávy
 • Káva bez kofeinu

 

Zveme Vás do našich prodejen Sklizeno, kde pro Vás máme v nabídce některé druhy těchto skvělých káv.

Také v rámci naší spolupráce s Coffeespot jsme pro všechny (nejen) milovníky kávy připravili dva druhy zrnkové kávy směsi ze 100% výběrové Arabiky, pod značkou Sklizeno 🙂 

 • První káva je Fruty & Flowery, která je určena pro espreso nebo drip (nejlépe tedy bez mléka).
 • Druhá káva je Strong & Dark určená naopak pro expand.

 

Upozornění: Nabídka výrobků v prodejnách se může měnit v průběhu času. Také dostupnost výrobků v jednotlivých prodejnách se může lišit.

Pro více informací o pražírně můžete navštívit jejich internetové stránky: http://www.kavaprazena.cz/

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.