logo

Vinařství Šamšula – potřetí za sebou mezi nejlepšími

Vinařství Šamšula - Markéta a Jakub Šamšulovi

Čejkovické rodinné Vinařství Šamšula se potřetí v řadě umístilo v nejlepší trojici v soutěži Vinařství roku. Gratulujeme a připíjíme – čím jiným nežli jejich vínem, které si můžete koupit v našich prodejnách. A využíváme příležitosti k položení několika málo otázek, na které nám odpověděl Jakub Šamšula.


Vaše vinařství se umístilo mezi třemi nejlepšími v kategorii malých vinařství v letošním ročníku ankety Vinařství roku. Gratulujeme! Můžete nám popsat vaše pocity, když jste se tuto zprávu dozvěděli?

Je to ocenění naší práce. A ještě cennější je pro nás to, že jsme se do finále dostali už potřetí za sebou. Je skvělé, když dostáváte pozitivní ohlasy od zákazníků, a navíc vás ocení přísná a profesionální porota.

Představte nám prosím několika větami vaše vinařství.

Jsme malé vinařství z Čejkovic, které je na trhu od roku 2004, kdy jsme se profesionálně začali zabývat vinařstvím. Snažíme se být moderní a nelpět na tradicích – máme charakteristické etikety, specializujeme se na úzký sortiment odrůd a vína děláme tak, aby všem chutnala 😊

Vinařství Šamšula - Degustace

A jaký je ve vinařské obci Čejkovice terroir Zřejmě výjimečný, když všechna tři vinařství, která spolu o titul v kategorii Malé vinařství soupeřila, se nacházejí v okruhu ani ne 5 kilometrů.

Myslím, že to nebude terroirem. Je to komplexním přístupem k vinaření – od designu přes marketing, vinice a výrobu až po orientaci na zákazníka.

Jak se o vína staráte ve sklepě? Máte nějaké technologické speciality?

Specialitami bych to nenazýval, ale děláme čtyři charaktery vín, podle toho, kde víno zraje a kvasí. Máme rozdílný přístup k vínům v nerezu, velkých dřevěných sudech, barikových sudech a nově děláme pár lahví oranžového vína, které zraje ve starobylých nádobách kvevri. A samozřejmě nemohu zapomenout na naše sekty kvašené v lahvi.

Vinařství Šamšula - sklep

Jak zatím vypadají vína ročníku 2018?

Každý rok je pro nás velké překvapení, jaká vína budou. Vždy záleží na počasí. Ročník 2018 bude velice dobrý na červená vína, ideální pro archivaci. Bílá vína jsou s lehkou, jemnou kyselinkou.

 

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.