logo

Sonnentor

„My ze SONNENTORU pevně věříme tomu, že v přírodě jsou skryty ty nejlepší recepty na krásný a dlouhý život. Pro to pracujeme a z toho žijeme. A věříme též, že kontrolované ekologické zemědělství je jedinou alternativou k následkům zemědělských monokultur a nadprodukce. Koloběh, který se zas a znova vrací, neustále se obnovující život, to je náš základní princip. Tak jako platí žít a nechat žít, je nezbytné pro dlouhodobé soužití vzájemné uznání a respekt. Vše musí být v rovnováze, aby mohla radost stále růst. . .“

Firmu Sonnentor založil v roce v 1988 Johannes Gutmann ve Waldviertelu. Tato rakouská firma je matkou české společnosti Sonnentor, kterou v roce 1992 spolu s Johannesem Gutmannem založil Ing. Tomáš Mitáček v moravských Čejkovicích. V současné době tyto podniky společně vyvážejí své produkty do více než 50 států světa. V roce 2006 byla založena pobočka v Rumunsku a v roce 2007 byl založen pěstitelský projekt v Albánii. Logem Sonnentoru je slunce s 24 paprsky, které má představovat symbol života a světa ve středověku. Sonnentor v českém překladu znamená sluneční brána.

Udržitelný rozvoj:

„Tady se slunce směje. Ekologické zemědělství pro udržitelnost surovin.“

Přibližně 150 ekologických zemědělců ve Waldviertelu, v Čechách ale i po celém světě pro SONNENTOR pěstuje bylinky a koření. Ochrana přírodních zdrojů, zachování pracovních míst a zlepšování veřejného blaha jsou důležité hodnoty SONNENTORu.

Lidé po celém světě chtějí šetrným způsobem využívat přírodní zdroje, chránit životní prostředí, zachovávat pracovní místa a zvyšovat veřejné blaho lidstva. Cíl společnosti je podporovat malé ekologické farmy a podpořit tak ruční práci v regionech. Každý rok uchrání jejich pěstitelé životní prostředí před 270 tunami chemických hnojiv a 6 tunami chemických postřiků. SONNENTOR se snaží tyto hodnoty zachovávat na ekologických farmách: sazenice, které byly vypěstované ve fóliových krytech, jsou z velké části sázené ručně do výživných půd. Na polích jsou dále pěstovány v zásadách ekologického zemědělství a vyžadují si spoustu ruční práce. Plevele se odstraňují ručně a až do sklizně bdí nad těmito přírodními poklady země bdělé oko sedláků.

To, o co bylo dlouhé měsíce s láskou pečováno, přináší od července voňavé a barevné ovoce. Bylinky, koření a květy jsou sklizeny, shromážděny a šetrně sušeny při teplotě 40 °C, tak aby byly zachovány vzácné esenciální oleje v bylinách a koření. Sušárny jsou vytápěny za pomoci dřevěné štěpky nebo jiných ekologicky obnovitelných zdrojů. Tak jsou chráněni sedláci a životní prostředí: „snažíme se, aby veškerá práce od zasazení sazenic až po sklizeň a sušení byla provedena přímo na farmě.“

 Pokud Vás (stejně jako nás) SONNENTOR zaujal, určitě navštivte internetové stránky této firmy: http://www.sonnentor.cz/

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.