logo

Slavíme 10 let!

Nabídnout zákazníkům kvalitní a „opravdové“ jídlo. Tento cíl si vytyčila nová prodejna potravin, která poprvé otevřela v září 2011 v brněnské Křídlovické ulici naproti hokejové Hale Rondo. Hala od té doby změnila název, prodejna potravin si ale jméno zachovala a pod značkou SKLIZENO stále zákazníkům nabízí potraviny od prověřených a lokálních farmářů a producentů potravin.

„Koncept SKLIZENO jsem si přivezl z Německa, kde jsem žil a kde jsem si zvykl nakupovat kvalitní potraviny. Když se ohlédnete těch deset let zpátky, v Česku nic takového nebylo možné, tenhle segment tady prostě chyběl – koupit kvalitní pečivo, lokální ovoce a zeleninu, mléčné výrobky a další zboží bylo velice obtížné a sehnat to všechno na jednom místě bylo úplně nemožné. To byl hlavní důvod, proč jsem se do toho pustil – chtěl jsem obchod, kde bych mohl prodávat to, co bych si jako náročný zákazník sám koupil,“ vzpomíná na začátky zakladatel a spolumajitel SKLIZENO David Kukla.

Od otevření první prodejny 21. září 2011 se řada věcí změnila. SKLIZENO měla být od začátku síť prodejen, proto se záhy otvíraly prodejny v Praze a Olomouci. A taky další brněnské prodejny.

Na začátku roku 2017 přešly pod značku SKLIZENO také brněnské prodejny sítě MY FOOD Market, součástí se také stala síť Náš grunt. Nyní má SKLIZENO 22 prodejen v Praze, Dobřichovicích, Hradci Králové, Brně, Modřicích, Olomouci a Zlíně.

„Jsme potěšeni, že stále přibývá lidí, kteří chtějí jíst kvalitně. Od toho se odvíjí naše činnost, která se od původního prodeje kvalitních potravin rozšířila k pěstování plodin, chovu hospodářských zvířat a produkci potravin z primárních zdrojů, a to prostřednictvím našeho investičního centra MFC. Když se řekne SKLIZENO, chceme, aby lidem vybavilo v hlavě především ‚kvalitní jídlo‘,“ říká Aleš Kotěra, spolumajitel SKLIZENO Foods.

Jak už bývá při narozeninách zvykem, neobejdou se bez dárků… pro zákazníky. „Všichni zákazníci, kteří mezi 10. a 19. zářím v kterékoli prodejně SKLIZENO nakoupí minimálně za 500 Kč, dostanou k nákupu 10 vajec ze stodoly. Ta nám dodávají naše dvě farmy v Horní Rozsíčce a ve Vitochově, která se věnuje i záchraně slepic ‚vyřazených‘ z komerčních klecových velkochovů. Vedle toho budeme na našich sociálních sítích pořádat soutěž o 10 x 1000 Kč,“ informovala za marketingové oddělení Tereza Voháňková.

Za 10 let existence se prodejny SKLIZENO staly nedílnou součástí české krajiny prodeje potravin. V prodejně se odehrávala i řada epizod seriálu Ohnivý kuře, zakladatel David Kukla se v letošním roce objevil také jako hlavní postava seriálu Utajený šéf. „Za ty roky se tu celá řada věcí změnila, ale potřeba kvalitních potravin zůstává. A stejně tak zůstáváme i my,“ uzavírá Kukla.

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.