logo

Kozí farma DoRa

Kozí farma Dvůr Ratibořice (DoRa) se specializuje na produkci a prodej kozích výrobků. Značná část výrobků je označena značkou BIO.

Jde o rodinnou farmu – rodina Dobrovolná – která byla založena v roce 1991. Na farmě se chová přes 800 kusů koz (dojí se zhruba 500 kusů koz) a produkuje přes 1000 litrů kozího mléka, které si sami zpracovávají ve vlastní mlékárně. Jejich činnost je zaměřena především na výrobu kysaných mléčných výrobků. Produkci Dvoru Ratibořice také tvoří čerstvé kozí sýry, které jsou vyráběny ve spolupráci s farmou ZN Agro.

„ČERSTVÉ KOZÍ SÝRY jsou jediným výrobkem, který se vyrábí ve spolupráci, pod naším know-how a přísnou kontrolou kvality, s farmou ZN Agro. Jedná se o výrobek vyrobený na malé farmě, za jehož kvalitou si stojíme, a proto jsme ho zaštítili naší značkou. Výrobce ZN Agro je uveden v hlavním zorném poli na etiketě tohoto výrobku.“

Chov koz na farmě DoRa se řídí pravidly ekologického zemědělství. Hlavním produktem farmy jsou BIO výrobky z kozího mléka. Krmivová základna pro kozy v rámci ekologického zemědělství je zajišťována vlastními silami, na vlastních pozemcích podléhajících kontrole ekologického zemědělství. Krmivovou základnu koz tvoří seno, senáž, sláma, oves, pšenice, ječmen popřípadě schválené minerální doplňky stravy. Kozí mléko se zpracovává v mlékárně, která je součástí farmy. V mlékárně je vyráběn široký sortiment jejich výrobků.

Značka DoRa je označením řady výrobků z kozího mléka. Sortiment zahrnuje širokou škálu výrobků balenou v jednotném vizuálním stylu. Mezi spotřebiteli jsou výrobky DoRa známé pod lidovým označením „modrobílé výrobky“. Od značky DoRa jsou odvozovány i další názvy našich výrobků jako například dezertní kozí sýr Doral, syrovátkový nápoj Sydora, tvarohový krém Dorinka. Výrobky DoRa získaly několik ocenění a jsou distribuovány v biokvalitě pod značkou BIO.

Další činnosti na farmě:

Kromě výše zmíněných hlavních činností je nedílnou součástí farmy rostlinná výroba, včetně poskytování služeb. Další činností je biochov ovcí plemene Suffolk a pěstování levandule lékařské.

Návštěva farmy:

Jednou z částí činnosti farmy Dvůr Ratibořice je nabídka služeb v rámci agroturistiky či exkurze pro skupiny (například pro školy). Farma je v určitých hodinách otevřená veřejnosti. Součástí prohlídky je návštěva stájí se zvířaty a ochutnávka výrobků z kozího mléka. Můžete se také dozvědět zajímavé informace o chodu farmy, chovu koz a biopotravinách.

Pokud ne osobně, farmu můžete navštívit alepsonň „virtuálně“ – webové stránky farmy DoRa: http://www.kozimleko.cz/

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.