logo

Farma Struhy

V našich prodejnách můžete pod touto značkou koupit BIO mléčné výrobky, a to od mléka přes jogurty a tvarohy až po sýry.

Farma Struhy je rodinná farma hospodařící v režimu ekologického zemědělství. Provoz mlékárny na farmě Struhy byl zahájen v polovině června 2015.

V mlékárně se zpracovává pouze mléko od jejich krav, které se od jara do podzimu pasou na pastvinách kolem farmy. Kvalita mléka je závislá především na kvalitě krmení a zdraví krav a proto má každé roční období mléko jiný obsah složek, jinou chuť i vůni. Například obsah tuku v mléce se pohybuje od 3,8 % (v létě) do 4,5 % (v zimním období). Veškerá produkce farmy má certifikát BIO, tedy i všechny mléčné výrobky a vše, co se přidává (např. ovocné složky, koření a bylinky).

Mléčné produkty vyrábí na farmě podle tradičních postupů a receptur pouze z mléka, čistých mlékárenských kultur a syřidla. Nepřidávají se zde žádné konzervanty, barviva, škroby, stabilizátory, sušené mléko, umělá sladidla a další „výdobytky moderního potravinářství“.

Na farmě jsou chována různá plemena skotu. A to Holštýnské, České červenostrakaté, Ayshirské, Jerseyské, Normandské, ale v první řadě plemeno Brown Swiss, které je hlavním zájmem farmy.

Více si o farmě Struhy můžete přečíst zde.

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.