logo

Dubnovinky ze SKLIZENO

Nějakou dobu jsme se neozvali s tím, co je u vás nového. A protože se u nás pořád něco děje, rozhodli jsme se, že vás s tím seznámíme hezky naráz a na jednom místě, přesněji řečeno v následujících řádcích. Co je tedy v dubnu 2021 ve SKLIZENO nového?

Noví dodavatelé

Hummus Princess

Nejlepší hummus v celé Praze! Takhle nadšeně o hummusu z produkce Asyi Mejtuv mluví magazín Elle. A když to píšou v magazínu, tak to musí být pravda!

Asya vyrábí svůj hummus podle receptu, který si přivezla z Izraele. A kromě klasiky nabízí také hummusové extravagance – měli jste třeba už někdy hummusový dezert s kokosem, kakaem a datlemi? Že by vás to nikdy nenapadlo? Tak to byste měli ochutnat.

Produkty od Hummus Princess najdete v našich pražských prodejnách a v Dobřichovicích.

EKOLOK nejen ke Dni Země

Štve vás balená voda kvůli obalům? Tak to jste na tom stejně jako Ekolok. Kvůli snižování objemu odpadu vymysleli kartonový obal na vodu. Na světě se každoročně vyprodukuje 69 miliard plastových obalů a pouze 10 % se recykluje. Víčko je z plastu z cukrové třtiny a celý obal je 100% recyklovatelný. Ekolok najdete v pražských prodejnách, v Hradci Králové, v Brně na Kamechách, ve Vaňkovce a v Olympii.

Ve čtvrtek 22. dubna oslavíme Den Země. Jsou to vlastně takové 4.542.753.956 (slovy čtyři miliardté, pětset dvaačtyřicetmilionté, sedm set třiapadesáttisící, devítisetšestapadesáté) narozeniny naší matky Země (plus mínus 70 milionů let). Připomeňme si, jak je pro nás naše planeta důležitá a nezbytná (naopak to rozhodně neplatí – kdyby lidstvo ze dne na den zmizelo, planetě by se dost možná docela ulevilo…). A přinášíme vám nápad, jak tyhle narozeniny oslavit:

Jděte ven. Vyjeďte za město nebo aspoň zajděte do parku. Lehněte si do trávy, posaďte v parku na lavičku, buďte zkrátka se Zemí v kontaktu. Pak upřete zrak do nebe a alespoň 10 minut v duchu tiše oslavujte, že jste, že Země je a že takhle můžete spočinout.

Poté se vyfoťte a s hashtagem #vsechnonejlepsimatkozeme to postněte na svůj Instagram. Uděláme to taky, tak se nestyďte 😉

Kolby

Vinařství získalo svůj název podle stejnojmenného svahu, který najdete hned vedle vinic na kraji Pouzdřanské stepi. Vinná réva se zde pěstuje prokazatelně od dob Přemysla Otakara II. a některé nálezy dokazují, že ji tu poprvé vysadili už Římané ve 2. století!

Za pozornost stojí nejen Chardonnay a Rulandské šedé, ale především šumivá vína – polosuché rosé a polosladké bílé.

Vinařství Kolby

Novinky na jaro

Zmrzlina od UGA

Venkovní teploty jsou na vzestupu, a než sezóna krátkých triček (a ponožek v sandálech) začne naostro, trénujeme oblíbenou disciplínu „točená zmrzlina“. Do pražských prodejen na Chodově a v Novém Smíchově a taky do Dobřichovic nám ji dodává UGO. Příchutě jsou úplně boží:

  • Jahoda a malina
  • Mango a meruňka

Trocha čísel: jsou vyrobené ze 100% nepasterované ovocné šťávy, jejíž obsah je ve zmrzlině minimálně 90 %, takže při mlsání prakticky nehřešíte. Kromě ovocné šťávy obsahují jen trochu cukru a rostlinného tuku, aby měly krásnou krémovou konzistenci. Jsou bez laktózy, bez konzervantů a umělých barviv, neobsahují žádnou přidanou vodu a obě jsou veganské.

Říkáme jim červená a oranžová a klidně vám uděláme míchanou! 

Prosecco

K teplému počasí patří bubliny! Nejlépe ty lehké, svěží, suché. Největší nabídku mají v Dobřichovicích, ale zdatně sekunduje SKLIZENO Chodov.

Něco teplého do ruky

Pokud nostalgicky vzpomínáte na staré dobré párky v rohlíku, máme dobrou zprávu. Zavádíme tuto klasiku streetfoodu do našich prodejen. Kvalitní párky nám dodává pan Pavlíček z Náměšti nad Oslavou, dostanete je do kvalitního rohlíku z lokální pekárny, a pokud jste se nikdy nemohli rozhodnout, jestli s hořčicí, nebo s kečupem, máme tu pro vás třetí cestu – BBQ omáčku!

Kromě hotdogů chystáme také teplou sekanou v housce. Jako první je budou mít (do třetice všeho dobrého) opět v Dobřichovicích, ale postupně se párky a sekaná dostanou i do našich dalších prodejen.

Připlavou ryby

A to nejlepší jsme si nechali na konec. Plánujeme rozšířit náš sortiment napříč prodejnami o… wait for it… RYBY! Takže už nejen ančovičky v oleji, ale chlazené syrové rybky jako hlavní hvězdy vašeho víkendového oběda nebo rychlé odpolední grilovačky.

O všech novinkách se vždy včas dozvíte na našich sociálních sítích – Facebooku a Instagramu.

Podporujeme iniciativu Nelež

Kvalitní potraviny a kvalitní informace – to jde k sobě jako mrkev a hrášek, jako Forrest Gump a Jenny, jako Bob a Bobek, jako Ping a Pong… Nechceme krmit dezinformační trolly, kteří lhaní maskují jako alternativní fakta a názory. Proto jsme se přihlásili k iniciativě Nelež a připojili se tak k řadě českých i globálních firem, kterým není jedno, komu platí za reklamu. Respektujeme zákaz krmení trollů.

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.