logo

Žufánek

Rodinná firma Žufánek byla založena v roce 2000 rodinou Žufánků. Tato rodina si pěstuje sama veškeré ovoce v ekologickém zemědělství. To je důvod, proč jejich výrobky jsou tak kvalitní a žádané. Jejich zemědělská usedlost je v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

Výrobky neobsahují žádná umělá barviva, aromata ani jiné náhražky. Jsou to 100% přírodní produkty. Vzhledem k tomu, že firma Žufánek je více a více žádaná, musí vykupovat byliny, ale i ty projdou důkladnou kontrolou kvality. Firma má i vlastní včelín. Jejich vysoce kvalitní med spotřebují do specialit Medový Žufánek.

Výroba ostatních výrobků jako slivovice, hruškovice, meruňkovice a jiné destiláty projdou dvěma 300 litrovými destilačními kolonami. Destilace je metoda oddělování kapalných látek na různé těkavosti složek ve vroucí kapalné směsi. Žufánkovi mají tří patrovou destilační kolonu, kde každé patro pracuje jako samostatný destilační stupeň. Přesný postup kolon najdete na jejich velmi přehledných webových stránkách. Osobně bychom výrobky této firmy doporučila především pro jejich výbornou chuť a kvalitu danou poctivým základem z českých surovin.

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.