logo

Griluj jako šéf!

Prodejci grilů zažívají v těchto dnech pravé žně. Aktuální parné počasí přeje outdoorovému vaření a jeho nejatraktivnější podobě – grilování – obzvláště. Zahrady ve vilových čtvrtích i městské vnitrobloky zaplavují omamné vůně grilovaných mas, klobásek, burgerů, cuket, lilků a dalších dobrot. Ke slovu se dostávají tradiční recepty přírodnějších národů, pro něž je venkovní gril sporákem i troubou.

Proč je grilování tak oblíbené? Sociologové, kteří se zabývají jídlem a stolováním, mají jasno – jde primárně o rituálnost přípravy a sekundárně o sdílení radosti z vaření s okruhem blízkých. Nebudeme vás tu trápit takovými pojmy jako deteritorializace kuchyně, kuchyňská antiemancipace muže nebo transformace lovce v grillmastera. Ale dáme vám příklad, na kterém to snadno pochopíte:

Proč mezi oblíbené panáky patří tequila? Ano, správně – je to kvůli rituálu se solí a citronem. Ponechme teď stranou, že pravověrní mexičtí tequileros by na vás za prznění agávové pálenky s gustem poslali Dannyho Treja s mačetou, a zopakujme si to podstatné: rituál a sdílení radosti s přáteli je to, co na společném stolování baví nejvíc.

Pro dokonalé potěšení z grilování nemusíte mít vytuněný gril nejlepšího výrobce a jeho ultimátní a limitované řady s kosmickými vychytávkami. Na čem ale šetřit nedoporučujeme, jsou grilované potraviny. Rychlá příprava na roštu zkrátka vyzdvihne jak přednosti, tak nedostatky suroviny.

Datoví specialisté přísahají na pravidlo shrnuté do zkratky GIGO – Garbage in, garbage out. Doslovně přeloženo: svinstvo dovnitř, svinstvo ven. A ne nadarmo se k datovým specialistům přidávají i specialisté nutriční.
Můžete vzít jed na to, že v našem e-shopu i v našich prodejnách najdete kvalitní kousky na gril. Můžete si je rovnou objednat, nebo se zastavit do nejbližší prodejny SKLIZENO.

vytisknout

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
naše všeobecné obchodní podmínky