Jak nakupovat Přihlášení Registrace
Sušená Klikva velkoplodá

Sušená Klikva velkoplodá 100 g

30,90 
-
+
Výrobce:
Diana Company s.r.o.
Země původu:
Kanada
Energie
1381 kJ
16,5 %
Sacharidy
83 g
30,7 %
Vláknina
g
20 %
Dříve označovaná jako brusinka. Tento název, který se v našich končinách používá od nepaměti, není ale z botanického hlediska přesný a odkazuje na chráněný druh s latinským názvem Vaccinium vitisidaea (neboli Brusnice brusinka). To, co jsme doposud za brusinku považovali má botanický latinský název Vaccinium macrocarpon, jehož správný botanický název je Klikva velkoplodá neboli Brusnice klikva. Oba druhy jsou si velmi blízké a můžeme u nich pozorovat podobné účinky na lidský organismus. Jsou zdrojem vitamínu C, antioxidantů, betakarotenu, vitamínů skupiny B, proantokyanidu, který snižuje vznik zánětu sliznic, a dalších zdraví prospěšných látek. Regenerují a mírní bolesti, pomáhají při zánětech močových cest, zabraňují výskutu vředů a rakovině žaludku.
Klikva velkoplodá 75 %, cukr, slunečnicový olej. Skladujte v suchu při teplotě 15 - 18° C a relativní vlhkosti nejvýše 70 %.
Neobsahuje alergeny.
Nikoliv výrobce ale přímý dovozce a distributor sušeného ovoce, ořechů, semen, kompletního sortimentu sušeného ovoce a ořechů v polevách a cukrovinek té nejvyšší kvality z celého světa. Diana Company byla založena v roce 1993. Za celou dobu působení na českém trhu se stala firma symbolem kvality, jistoty a tradice.
Název na 100 g na porci 100 g
Energie (kJ) 1381 1381
Energie (kcal) 330 330
Sacharidy (g) 83 83
Cukry v sacharidech (g) 73 73
Vláknina (g) 5 5
Zpět na začátek
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.