Jak nakupovat Přihlášení Registrace
Sauvignon Vinařství J. Stávek

Sauvignon Vinařství J. Stávek 750 ml

299,90 
-
+
Výrobce:
Víno J. Stávek
Země původu:
Česká republika
Hrozny byly sklizeny v optimální aromatické zralosti, typické pro odrůdu Sauvignon. Podařilo se tak zachovat jak atraktivní aroma, tak vyvážený poměr kyselin a cukru v chuti vína. Intenzita aroma je podpořena použitou moderní technologií kryomacerace, nízkou teplotou při třicetihodinové maceraci slupek hroznů. Pomalým chladným kvašením a jeho rychlým ukončením došlo k udržení primární aromatiky z hroznů. Intenzita a kvalita tohoto aroma je velmi působivá. Ve vůni můžete nalézt především rozkvetlý bez, hluchavku, určitou bylinnost, ale také listy černého rybízu nebo plody broskví, josty a angreštu. Chuť vína je mile svěží, ovocitá, podporující další napití se. Dochuť vína je pikantně kořenitá, především pepřnatá. Doporučuje se podávat při neformálních setkáních, v gastronomii potom k bílým omáčkám, chřestu a k jemným úpravám ryb.
Sauvignon.
Obsahuje siřičitany (12).
Víno J. Stávek je rodinné vinařství situované v němčičském Vinařském dvoře, který byl postaven pradědečkem Františkem v roce 1929. Zaměřuje se na výrobu speciálních vín, která jsou dělena do tří hlavních segmentů: likérová vína, cuvée vína, rosé vína. Vedle těchto originálních vín je dále vyráběna odrůda Frankovka z tradičních viničních tratí, která je zároveň nosnou odrůdou vinařství. Ve sklípku, který má kapacitu 40 osob, pořádá především posezení ku příležitosti různých oslav nebo přátelských a firemních setkání.
Doporučujeme k bílým omáčkám, chřestu a jemným úpravám ryb.
Zpět na začátek
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.