Jak nakupovat Přihlášení Registrace
Pivo Matuška IPA Raptor

Pivo Matuška IPA Raptor

119,90 
Produkt je momentálně vyprodaný.
Výrobce:
Pivovar Matuška
Země původu:
Česká republika
Polotmavý svrchně kvašený speciál typu india pale ale, tzv. IPA, středně intenzivní ovocité vůně a tělnaté plné chuti. Anglická IPA pochází z 19. století. Byla vyvážena do Indie, kde byly anglické kolonie. Pivo muselo přežít dlouhou lodní cestu v teple, a proto se vařilo silnější a více chmelené. Chmel totiž chrání pivo proti škodlivým bakteriím. Pro Raptora byla použita kombinace českých, anglických, amerických surovin a originální varný postup pivovaru Matuška. Proto se tato verze nazývá intercontinental.
Voda, JEČNÉ SLADY (plzeňský, bavorský, karamelový a karapils), chmely (český Sládek, žatecký poloraný červeňák a americký Cascade), ječmen*.
Obsahuje lepek (1).
Pivovar Matuška byl založen 13.4.2009 na Velikonoční pondělí . V tento den zde byla uvařena první várka, speciálního tmavého piva. Realizace pivovaru trvala dva roky. Svou velikostí se pivovar řadí do kategorie minipivovarů. Pivovar založil sládek Martin Matuška, který v pivovarnickém oboru pracuje od roku 1981. Pivovar Matuška najdete v obci Broumy, která leží v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Zrealizovat vlastní minipivovar se podařilo jen díky morální podpoře a finanční pomoci celé rodiny. Také pomohlo vědomí, že mladší syn Adam chce v pivovarnickém řemesle pokračovat. Pivo vaří řemeslným způsobem bez filtrace či pasterizace.
Zpět na začátek
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.