Jak nakupovat Přihlášení Registrace
Pálava Vinařství Trpělka a Oulehla

Pálava Vinařství Trpělka a Oulehla 750 ml

235,90 
-
+
Výrobce:
Vinařství Trpělka & Oulehla
Země původu:
Česká republika

Víno sladké světle žluté barvy s nazelenalými odstíny. Ve vůni lze nalést stopa kvetoucích narcisů a jemných citrusů. Chuť je po marcipánu v kombinaci s kyselinkou.

Obsah alkoholu 12 %. Cukrenatost 21,2° ČNM.

Ročník 2017.

Moravské zemské víno.
Obsahuje siřičitany (12).
Pan Václav Trpělka v roce 1991 vinařství založil a společně s Ing. Lubošem Oulehlou se pustili do poctivé práce, dnes již na 26 ha vinic. Majitelé věří, že když se k dílu přistupuje s péčí a láskou, projeví se to v hroznech a konečně i ve výsledném produktu - víně. Moderní technologie výroby, řízené kvašení a následné další procesy při zrodu vína jsou samozřejmé. Obec Nové Bránice se nachází 1 km od vinařského města Dolní Kounice, které se pyšní tradicí pěstování vína již od 12. století. Vše souvisí se zdejším klášterem Rosa Coeli (Růže nebeská) a samozřejmě půdními a klimatickými podmínkami. Zvláště zdejší štěrkopísky dávají nenapodobitelnou identitu vyhlášené Frankovce. V posledních letech se dostává velkému uznání zejména vínům odrůdy Sauvignon a Chardonnay.
Zpět na začátek
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.