logo

Zelenka – ukrutně dobrá krůta

Společnost Zelenka s.r.o. je rodinný podnik založený v roce 1994. Specializuje se na odchov a výkrm krůt, jejich zpracování a prodej krůtího masa. Díky této specializaci, investicím do moderních technologií a vědeckému přístupu k problematice se společnost řadí mezi nejvýznamnější krůtí podniky nejen v rámci České republiky.
Mezi její odběratele patří nadnárodní řetězce, výrobci uzenin a lahůdek a především střední a malá řeznictví, specializované drůbeží prodejny a gastronomická zařízení. Zatím posledním významným mezníkem v historii společnosti bylo dokončení nového provozu na zpracování krůtího masa v Židlochovicích, kam se na podzim roku 2010 přestěhovali. Nové Zpracovatelské a distribuční centrum je moderním provozem, který výrazným způsobem navyšuje kapacitní možnosti společnosti v oblasti zpracování. Technologie klade největší důraz na zachování vysoké kvality zpracovávané suroviny, neporušení teplotního řetězce a vysoký stupeň hygieny v provozu. Aktuálně společnost Zelenka s.r.o. vyprodukuje ročně celkem 250.000 živých krůt a krocanů. Toto množství odpovídá zhruba 3.000 tun krůtího masa.

V bodech:

HLAVNĚ KRŮTA

Na rozdíl od kuřecího je krůtí i krocaní maso nejen jemné, ale hlavně, díky delší době výkrmu, i vyzrálejší. Krůtí prsní svalovina obsahuje 23 % bílkovin s vysokou biologickou hodnotou, nejvíc ze všech druhů masa. Tuku má minimum a je to především tuk vnitrobuněčný, který i člověk nutně potřebuje pro stavbu buněčných membrán.

KVALITA

Chceme za každých okolností nabízet zdravé produkty. Víme, co nabízíme.
Jsme hrdí na to, že jsme schopni dosledovat původ masa od násadového vejce, ze kterého se vylíhlo krůtě, přes farmu, na které bylo vykrmeno, zpracovnu masa a až k Vám na stůl. Pokud kupujete maso od Zelenky, znáte jeho původ a máte jistotu, že podporujete domácí farmáře a zpracovatele.

DŮVĚRA

Důvěra je důležitá ve všech vztazích, nejen těch podnikatelských. Poctivost a čestné jednání klademe jako základ pro budování dlouhodobých vztahů s našimi obchodními partnery, dodavateli, kolegy, ale především zákazníky.
Pokud se na nás můžete spolehnout a my se můžeme spolehnout na Vás, bude se nám dobře spolupracovat.

INOVACE

Sledujeme nejnovější trendy a snažíme se na ně flexibilně reagovat. Nebojíme se využít nejnovějších poznatků vědy a operativně je zavádět do výroby i zpracovaní. Maso zpracováváme za přísnějších podmínek, než nám ukládá platná legislativa. Tím získáváme lepší a delší údržnost (trvanlivost) masa. Standardem je balení do vakua nebo do ochranné atmosféry.

SERVIS

Každodenní chod podniku vyžaduje, aby organizace fungovala dobře a efektivně. Při řešení komplikací se vždy snažíme orientovat především na zákazníka a jeho potřeby.

KRŮTÍ BIO

Na biofarmách jsou zvířata odchovávána na podestýlce přírodního původu, mají k dispozici písek pro hrabání, hřady a větší životní prostor, včetně výběhu. Výsledkem může být lepší zdravotní stav, který nevyžaduje preventivní ochranné látky a další, v konvenčních chovech používaná aditiva. Při výrobě krmiv pro zvířata na biofarmách se nepoužívají pesticidy, herbicidy ani GMO, což výrazně zvyšuje náklady na chov. Ekologické chovy jsou ale zaměřeny především na životní prostředí, welfare zvířat, autentičnost potravin, jejich chuť a bezpečnost a nikoliv na co nejnižší cenu.

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.