logo

Vratné lahve

O značce Vratné lahve

 

Ve Vratných lahvích věří ve zdravější planetu s minimem odpadů a udržitelný způsob nakupování. Rozhodli se proto plnit kvalitní suroviny do vratných, opakovaně použitelných skleněných lahví. Jak to funguje? Jednoduše – logicky ekologicky. Zákazník zaplatí vratnou zálohu za lahev s jakoukoli dobrotou uvnitř. Když potravinu spotřebuje, prázdnou lahev vrátí a odnese si opět plnou, nebo si nechá zpět vyplatit zálohy.

 

Marek Lukesle, zakladatel

 

Myšlenka opakovaně plnitelných lahví napadla Marka Lukesle v roce 2017. Chyběla mu na trhu možnost jednoduchého a rychlého nákupu kvalitních potravin bez zbytečného odpadu. Začal proto společně s dalšími příznivci zdravého a k přírodě šetrného a zodpovědného životního stylu budovat firmu Vratné lahve. Postupnými krůčky se Vratné lahve vypracovaly až k vlastní balírně surovin a ke spolupráci s portálem Rohlik.cz, farmářskými sítěmi Sklizeno a několika lokálními prodejci. Chtěly být ale dostupnější, a tak spustily vlastní e-shop Vratne-lahve.cz s dodáním po celé České republice.

Vratné lahve si zakládají na kvalitě, proto vybírají převážně suroviny s BIO certifikací. Nákupem Vratných lahví zákazník přispívá ke zdravější planetě s minimem odpadů a zelenější budoucnosti. Protože lepší než tříděný odpad, je žádný odpad. A každý ušetřený obal se počítá.

Když to jde s lahvemi od piva, proč by to nešlo s potravinami?

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.