logo

Vinařství Nestarec

První vinice byly vysázeny v roce 2001. Vinařství se nachází v Moravském Žižkově, neboli jižní Morava, která nabízí ideální podmínky pro vinařství. Půda je bohatá na minerály, které přispívají k růstu vinic.
Vinice jsou velké 8ha a je na nich vysázeno 40tisíc keřů. Vše je v bio kvalitě. Avšak jak tvrdí pan Nestarec, nedělá to kvůli nálepce bio, ale z přesvědčení, že se příroda má zatěžovat co nejméně.

Milan Nestarec:

„ Jsme přesvědčeni, že přirozené metody pěstování révy vinné a zpracování hroznů jsou nejvhodnější a vedou k tomu nejlepšímu výsledku. Jedná se o řemeslo, které vyžaduje hluboký morální závazek. Není zde místo pro lež a každá chyba má důsledky, se kterými se následně musíme vypořádat. Tato práce nám dává pochopit, co je to příroda a pokud jí nebudeme naslouchat a respektovat ji, tak pracujeme sami proti sobě. “

Vína rozděluje na 3 řady Muzika, Klasika a Antika :

  • Základní řada vín nese název MUZIKA. Jedná se o vína lehčího typu, která jsou nenáročná, určená pro každodenní pití. Vynikají svou svěžestí a nižším obsahem alkoholu.
  • Vína z řady KLASIKA zrají delší dobu a jdou do lahví až v ten pravý čas. Vyznačují se svou elegancí a pikantností zároveň. To znamená, že se hodí k mnoha příležitostem.
  • Vína z řady ANTIKA jsou plnější, komplexnější a mají schopnost zrát. Jsou produkována z vybraných hroznů a výrazně otiskují charakter oblasti. Tyto vlastnosti je předurčují hlavně k použití v gastronomii.

 

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.