logo

Včelařství Vorlíček

Jsme rodinná farma zabývající se chovem včel, získáváním a zpracováním včelích produktů a výrobou medoviny.
Chováme ušlechtilou včelu kraňskou, linie Sklenar, v nezateplených dřevěných úlech, na rámkové míře 39x24cm, s teplou stavbou.
Včelaříme od roku 2008, na úpatí Českomoravské vrchoviny, v nadmořské výšce kolem 500 m.n.m., v členité krajině bez těžkého průmyslu, kde se intenzivně obdělávaná půda s četnými remízky střídá s lesními porosty, typickými pro Vysočinu.

Našim cílem je šetrné zpracování včelích produktů té nejvyšší kvality, které získáváme chovem zdravých, silných a vitálních včelstev v ekologicky pestré a čisté krajině.

V současné době včelaříme se 100 včelstvy na třech stanovištích. Z okolních porostů využíváme snůšku nektaru z ovocných stromů, řepky, akátu, maliníků, svazenky a lípy. Později snůšku medovice ze smíšených lesů. Zpracováváme pouze med z vlastní produkce.

Vorlíčkův med plníme do 0,5 kg balení a dělíme do třech druhů:

  1. Med květový-je světlý med z nektaru ovocných stromů, akátu, maliníku a lípy.
  2. Med pastový-vlajková lod‘ našich medů. Vyroben z květového řepkového medu, jediného medu který obsahuje antioxidanty. Prostým, ale pečlivým mícháním ve správnou dobu získává med jemnou konzistenci, snadno se roztírá, nestéká a již nikdy nezkrystalizuje.
  3. Med medovicový-dlouhodobě nejžádanější med, lišící se od květových medů tmavší barvou, pomalejší krystalizací a intenzivním aroma pryskyřice.

 

Dalším produktem je Vorlíčkova medovina.

Naše medovina je vyráběna bez přídavků lihu, extraktů, karamelu, příchutí, cukru, bylin, barviv, kuléru, aromat….
Pouze kvalitní med požadovaných parametrů, zředěn a zakvašen ušlechtilými kvasinkami je výchozí a konečnou surovinou Vorlíčkovi medoviny.

Medovinu

  • kvasíme za studena,
  • není převařována a tak si zachovává všechny své původní hodnoty.

 

Moderní technologie a čistota provozu zaručuje kvalitu výsledného produktu.

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.