logo

Statek Tilia

Statek Tilia je výrobce BIO zeleniny a pečiva.

Tato firma vznikla v roce 1994. Jde o soukromou firmu rodinného charakteru. Po celou dobu své existence se zaměřovala především na zemědělskou činnost – a to pouze rostlinnou výrobou. Získané pozemky byly připravovány tak, že se firma mohla ke 30.9.2005 přihlásit do systému ekologického zemědělství.

Od roku 1999 rovněž probíhá postupná oprava a příprava objektů Císařského statku na středisku v Radešově u Police nad Metují tak, aby tvořily technické zázemí pro ekologickou výrobu. Důležitá etapa budování byla ukončena k 31.3.2010.

Firma disponuje vlastní kotelnou na spalování dřevní hmoty, garáží s prostorem pro drobné opravy techniky, přístřešky pro uložení strojů a manipulačními prostory. V objektu bývalé stodoly je opravená posklizňová linka a jsou tam prostory pro ošetření a uložení zrna. Zrekonstruovaný objekt bývalého kravína slouží nyní pro uskladnění a ošetření potravin. Budova statku se postupně přizpůsobovala, a tak vznikla sušárna bio produktů, malá výrobna vzorků biopotravin umožňující také mletí mouky na kamenném mlýnu a pečení v původní peci. V prostoru statku je také malá prodejna, kterou můžete přímo navštívit. Její prodejní doba je prozatím sezónní.

Bio statek Tilia v současnosti hospodaří zhruba na 100ha půdy ležící ve třech lokalitách – Radešov, Adršpach a Rejdice – které jsou součástí CHKO.

Kromě BIO zeleniny a pečiva (kváskové pečivo, BIO pečivo) vyrábí firma i BIO džemy, pohankové piškoty a chystá se vyrábět například „čatný“ (chutney) či přípravu bio substrátů.

Přijďte k nám vyzkoušet vybrané výrobk ze statku Tilia. (Upozornění: Nabídka výrobků v prodejnách se může měnit v průběhu času. Také dostupnost výrobků v jednotlivých prodejnách se může lišit).

  • BIO zelenina
  • pečivo

 

Přečtěte si více o statku zde: http://www.statektilia.cz/index.php/statek

vytisknout

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
naše všeobecné obchodní podmínky |  ochrana osobních údajů |  cookies |  BIO certifikát