logo

Pivovar Bernard

Rodinný pivovar v Humpolci si od roku 1597 prošel mnoha změnami a vystřídal řadu majitelů. Ovšem jedno z nejlepších českých piv, které Vám naše prodejny nabízí, se začalo vařit až po privatizaci, roku 1991. Od této chvíle nám pivovar Bernard přináší kvalitní chmelový mok, což pomohlo vybudovat uznání u milovníků piva a díky tomu se mohl stát známou značkou.
Oba majitelé pivovaru, Stanislav Bernard a Josef Vávra, osobně dohlíží na chod pivovaru i kvalitu služeb. Díky jejich láskyplné péči o pivovar a píli se jejich značka rozšířila do celého světa.

Žádný pivovar nemůže fungovat bez sladovny. Ta jejich sídlí v Rajhradu a může se pyšnit vlastním zdrojem provozní vody a čistírnou odpadních vod. Dnes patří mezi poslední tradiční humnové sladovny v České republice. Kvalitní sladovnický ječmen pochází z okolí Brna i Vysočiny.

A čím je pivo Bernard tak výjimečné?

,,Bernard je pivo, které ozdobí Vaši osobnost. A čím jste odlišnější, tím více se k Vám bude hodit. Bernard je totiž jako Vy. Neohlíží se po ostatních a vaří pivo po svém – bez pasterizace, z nejčistší vody, z vlastního sladu a kvasnic uprostřed lesem provoněné Vysočiny. Díky tomu vytváří harmonii vyvážené hořkosti, lahodné plnosti a chmelové vůně.
Bernard je oblíbeným pivem lidí, kteří si chtějí opravdu pochutnat a jdou stejně jako Bernard svou vlastní cestou. Je životním stylem, kultem… ¨

V jejich pivovaru se totiž drží tradic, výrobních postupů nevyjímaje. Toto pivo kvasí na spilce a poté v ležáckých sklepích. Na jeho filtraci je použit speciální mikrobiální filtr. ,, Pivo tak nemění svou vůni, barvu ani chuť, uchovává si všechny výživné a zdravotní hodnoty, a tudíž se k Vám dostane skutečně poctivé pivo, o které jsme se v ležáckém sklepě dlouho pečlivě starali.“

Pokud se zajímáte o postup výroby sladu a samotného piva, klikněte na odkaz níže a vše si můžete sami prostudovat.

Postup výroby sladu: http://www.bernard.cz/cs/pivo/vyroba-sladu.shtml
Postup výroby piva: http://www.bernard.cz/cs/pivo/vyroba-piva.shtml

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.