logo

Pekařství Vondřichovi

Pekařství a Cukrářství Vondřichovi je malé rodinné pekařství a cukrářství s vlastními obchody na Mělníku, ve Mšeně a v Praze. Výrobky jsou také dodávány do některých pražských prodejen Sklizeno.

Pekařství vzniklo jako Pekařství Paul spol. s .r.o. Tento název vznikl celkem prozaicky z názvu Palackého ul. ve Mšeně tedy Paul, kde měla vzniknout jejich první prodejna s výrobnou. Tehdejší prostory ve Mšeně byly ale nevyhovující. Pronajali si tedy opravnu televizorů na Mělníku a zrekonstruovali ji na provoz pekařského sortimentu. Pečivo začalo vonět dne 18.11.1991. Začali s nově nakoupenými stroji z Francie vyrábět především bagety a jiné pečivo, které na trhu tehdy chybělo. Zákazníci si mohli vybrat z šesti druhů pečiva, které pro vás připravovalo 8 zaměstnanců ve dvousměnném provozu. Od té doby již uběhlo řadu let a pekařství prošlo řadou změn. S nárůstem sortimentu a odběratelů z okolí se rozrostli postupně až na dnešních 30 zaměstnanců, kteří pro vás dnes pečou až 200 druhů pečiva. Řidiči rozvezou od pondělí do soboty pečivo až do 30 km vzdálených vesniček a měst.

Do Mšena se nakonec přeci jen vrátili. Po letech se naskytla příležitost pronájmu pekárny ve Mšeně a tak i tam začalo vonět pečivo z této pekárny a to dne 9.9.1999. Navázali na téměř stoletou tradici pečení. V pekárně stojí původní zděná parní pec na dřevo, ve které se peče jejich specialita mšenský kvasový chléb. Do této parničky, jak se peci „lidově“ říká, se vejde až 120 bochníků chleba. Sázejí se tam ručně na dřevěné lopatě. Vše je založeno na ruční práci bez jakékoliv automatizace, tzn., že než je pecen hotový, pekaři ho ještě jednou v peci otočí, aby se pecen správně propekl. Mšenský kvasový chléb vydrží při správném skladování v pláténku v chladu až týden. V současnosti již disponuje parní pecí i mělnický provoz, který tak pomáhá mšenskému provozu s pečením proslulého mšenského kvasového chleba.

V roce 2003 se provoz na Mělníku rozšířil o cukrářskou výrobnu a prodejnu. Denně pro vás cukrářky připraví klasické zákusky – např. kremrole, věnečky, větrníky, špičky, ale i lehké ovocné dorty či klasické máslové dorty k různým výročím. Specialitou jsou výborné svatební dorty a svatební koláčky.

Přijďte ochutnat do našich pražských prodejen Sklizeno pečivo z tohoto pekařství. (Upozornění: Nabídka výrobků v prodejnách se může měnit v průběhu času. Také dostupnost výrobků v jednotlivých prodejnách se může lišit).

Pokud byste se o pekárně chtěli dozvědět vice: http://www.pekarstvipaul.cz/

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.