logo

Olejářství Ryšavý

Toto malé rodinné olejářství s provozovnou v Lipově lisuje oleje za studena mechanickým způsobem tak, aby byly zachovány výživné prospěšné látky. Všechna semínka pochází z Moravy a při výběru upřednostňují region Hodonínska (slunečnice- Veselí nad Moravou, řepka- Hroznová Lhota, len- severní Morava, dýně- Znojemsko). Konzumní oleje jsou prvotřídní kvality a pro obsah výživových látek se hodí zejména do studené kuchyně (řepkový olej i do teplé kuchyně). Kromě olejů nabízí také kosmetické produkty – tekuté mýdlo na olejové bázi, které je přírodní, bez živočišných látek a velmi rychle odbouratelné v přírodě. Sortiment rozšířili o meruňkový a trnkový olej z peciček z regionu Horňácka, který velmi dobře adsorbuje a hydratuje pokožku.

Slunečnicový olej

Slunečnicový nerafinovaný olej lisovaný metodou za studena je vhodný použít pro přípravu pokrmů s teplotou přípravy max. 107 st. C. Ideální použití do salátů. Olej obsahuje velké množství omega 6 nenasycených mastných kyselin.

Původ semínek: jižní Morava (Veselsko)

Řepkový olej

Řepkový nerafinovaný olej lisovaný metodou za studena je vhodný pro přípravu i tepelně upravovaných pokrmů. Olej obsahuje nadpoloviční množství mononenasycené kyseliny olejové a vhodný poměr omega 3 a 6 polynenasycených mastných kyselin.

Původ semínek: jižní Morava (Veselsko).

Lněný olej

Lněný olej se skládá z celé řady tělu prospěšných látek, jako jsou např. esenciální mastné kyseliny, vitaminy A, B, E, lecitin aj. Je vůbec nejbohatším zdrojem mastných nenasycených kyselin typu omega-3 , nejzdravějšího druhu tuku, který můžeme jíst. Lněný olej může být používán preventivně ráno nalačno a večer před spaním jednu čajovou lžičku, nebo běžně do studené kuchyně. Je vhodnou alternativou pro vegetariány. Je potřeba ho uchovávat v chladničce.

Původ semínek: severní Morava

Dýňový olej

Dýňový olej obsahuje kromě nenasycených mastných kyselin celou řadu vitamínů a minerálních látek. Skrývají se v něm vitamíny A, C, E a minerální látky – zinek, selen, hořčík, karoten a fosfor. Použití ráno a večer jednu čajovou lžičku, nebo do studené kuchyně (saláty).

Původ semínek: jižní Morava

Více o tomto rodinném olejářství: www.olejarstvi.cz

galerie

vytisknout

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
naše všeobecné obchodní podmínky |  ochrana osobních údajů |  cookies |  BIO certifikát