logo

Kozí farma Pěnčín

Kozí farma Pěnčín je výrobce kozích a ovčích čerstvých a zrajících sýrů v BIO kvalitě a mléčných výrobků v BIO kvalitě.

Farma byla založena v roce 1998 a je součástí rozlehlého výletního areálu v Pěnčíně na Jablonecku. Jak je známo pro kraj, kde se farma nachází, je charakteristické zemědělství a sklářství. Pana Pulíčka – majitele farmy – jíž od mládí bavila práce se zvířaty. Chtěl ale také navázat na sklářskou výrobu, které se věnovali jeho dědeček, babička i tatínek. Proto došlo k prolnutí těchto oborů.

Kozí farma Pěnčín disponuje s výrobnou sýrů (sýrárnou), která je spojena s prodejnou kozích sýrů. Na farmě můžeme dále vidět výběhy chovaných koz, ovcí, masných plemen skotu, prasat, králíků. Z veterinárních důvodů není však možné navštívit stáje pro chov koz.

Pokud se rozhodnete farmu navštívit, při prohlídce kozí farmy se Vám dostane výkladu o chovaných plemenech a o technologii výroby sýrů. Součástí prohlídky je i ochutnávka výrobků, které si můžete zakoupit v prodejně sýrů. Na výběr je cca 13 druhů čerstvých kozích sýrů.

Možnost návštěvy výletního areálu

Kozí farma Pěnčín je zároveň i výletní areál, kde si návštěvníci mohou prohlédnout sklářskou dílnu. Tam je ukázán proces výroby skleněných perlí. Dále je tam korálková dílna, kde si můžete zkusit vtvořit vlastní bižuterii. Návštěvníci výletního areálu mohou využít výletní vláček a navštívit rozhlednu Černá Studnice nebo Kittlovo muzeum.
Kromě koz se na farmě dále chovají králíci, skot, pávi a perličky, husy, kachny a ovce.

V našich prodejnách Sklizeno můžete vyzkoušet některé z výrobků této farmy. (Upozornění: Nabídka výrobků v prodejnách se může měnit v průběhu času. Také dostupnost výrobků v jednotlivých prodejnách se může lišit).

  • Sýry 
  • Mléčné výrobky

 

Pokud byste se o farmě chtěli dozvědět vice: http://www.kozifarmapencin.cz/
Informace o výletním areálu zde: http://www.vapen.cz/

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.