logo

Farma Loužná

Tato farma je tradiční menší českou firmou, která se nachází v malé vesnici v okrese Klatovy. Existuje od roku 2004, v následujících letech prošla mnoha rekonstrukcemi, vylepšeními a stavbou vlastní miniporážky.

Farma se pyšní vlastním chovem a výkrmem drůbeže (obilniny, lušteniny, kukuřice) spojeným s vlastním zpracováním na porážce.
Zdejší kuřata jsou krmena celou pšenicí, dobu výkrmu mají prodlouženou až na 68 dní věku, znají přirozenou intenzitu denního světla, bezstresové prostředí a volnost pohybu. To má za přínos výsledné kuře s vyzrálejším a šťavnatějším masem, které má vysokou a stálou hodnotu esenciálních mastných kyselin-omega kyselin a minerálních látek, například draslíku, prvku, nutného pro správnou svalovou činnost, zejména srdeční.

Šokové chlazení a vakuové balení zaručuje zachování buněčné struktury masa, všech hodnotných živin, hygienické a chuťové kvality produktu. Maso není křehčeno ani jinak upravováno. Vykrmená kuřata vzhledem k vyššímu výkrmovému stáří a vyšší hmotnosti mají také samozřejmě vyšší obsah tuku, který ovšem vykazuje ve srovnání s tukem jiných zvířat vyšší podíl nenasycených masných kyselin 18 – 24% oproti 2-  4% u vepřového a nižší hladinu cholesterolu. Stravitelnost kuřecího tuku je vyšší než u hovězího a jehněčího loje a je skvělým zdrojem energie.

Dobře prospívající kuře má vyzrálejší, šťavnatější maso s vysokou stálou kvalitou a má nezaměnitelnou chuť a vysoký obsah živin.

Farma Loužná zaváží pouze Prahu a jezdí k nám každý týden v pondělí a čtvrtek. 🙂

Chtěli byste navštívit webové stránky farmy Loužné a dozvědět se více? Stačí „kliknout“ na následující odkaz: http://www.farmalouzna.cz/

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.