logo

Farma Dolenec

Farma Dolenec se nachází ve Zlaté Olešnici a je výrobcem kravských čerstvých a zrajících sýrů, mléčných výrobků. Tento výrobce dodává produkty pouze do pražských prodejen Sklizeno.

Tato rodinná minimlékárna se zaměřuje na poctivé, ekologicky čisté mléčné výrobky, které vyrábí šetrnou technologií, se kterou pracují i rakouští a švýcarští – alpští farmáři.

Farma Dolenec ve Zlaté Olešnici se zabývá chovem českého strakatého skotu. Jejich kravičky se pasou výhradně na loukách chráněné krajinné oblasti Jizerské hory, které nejsou chemicky ošetřovány. Jogurty, tvarohy a sýry se vyrábí z plnotučného kravského mléka, za pomoci živých mléčných, jogurtových a speciálních sýrařských kultur. Mléčné výrobky jsou vyráběny stejně jako je kdysi vyráběli naši předkové v dobách, kdy se ještě nešidilo žádnými náhražkami. Proto jsou jejich výrobky Jako od babičky 🙂

Dnešní trh je zcela přesycen „mléčnými výrobky“, ve kterých je ve skutečnosti mléka pouze nepatrné množství a jejich podstatnou část tvoří různá aditiva, zahušťovací přísady a další látky, které nejsou pro lidský organismus zcela přirozené, natož pak prospěšné. Farma Dolenec se rozhodla vsadit na návrat k původním recepturám a produkty vyrábí z plnotučného mléka bez chemických a konzervačních látek, protože si myslí, že pouze takové mají příznivý vliv na lidský organismus.

„Věříme, že návratem k původním recepturám a regionálním specialitám příjemně obohatíme nabídku trhu.“

Farma zdůrazňuje tři body, proč by zákazníci měli kupovat jejich výrobky:

1. Mléčný tuk

Současný trh je doslova přesycen velkým množstvím odtučněných výrobků, které jsou ošizeny o mnoho zdraví prospěšných látek. Tato farma se proto rozhodla jít opačnou cestou a veškeré výrobky produkuje výhradně z plnotučného mléka. Mléčný tuk je totiž bohatým zdrojem vitamínů a dalších látek prospívajících lidskému zdraví.

2. Ekologická čistota

Všechny výrobky jsou vyráběny z mléka od vlastních dojnic, které se pasou výhradně na pastvinách CHKO Jizerské hory, které nejsou chemicky ošetřovány. „Snažíme se o to, aby naše výrobky neobsahovali chemické, konzervační ani jiné přídatné látky.“

3. Český výrobek

Přísady, které jsou používané do výrobků, jako jsou mlékárenské kultury, syřidla a ochucující složky pochází pouze od českých výrobců.

V prodejnách Sklizeno Vám nabízíme některé z výrobků této farmy. (Upozornění: Nabídka výrobků v prodejnách se může měnit v průběhu času. Také dostupnost výrobků v jednotlivých prodejnách se může lišit)

  • Přírodní sýry 
  • Mléčné výrobky

 

Další zajímavé informace můžete najít na internetové stránce: http://www.farmadolenec.cz/

galerie

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.