logo

Biofarma Skřeněř

Farma se nachází v obci Stará Skřeněř nedaleko Nového Bydžova. Její rozloha je zhruba 42 hektarů, z čehož 15 hektarů tvoří jabloňový sad. Zbývající část pokrývá polní zelenina – mrkev, petržel, brambory, červené a bílé zelí, česnek, hrášek, kapusta, dýně či fazole. Na farmě uplatňují ekologické pěstování šetrné k životnímu prostředí a krajině, nepoužívají chemické postřiky a navazují na tradiční plodiny, které jsou pro naší krajinu přirozené. Velká plocha je také věnována rozvoji zelených zón, které chrání farmu před okolním konvenčním zemědělstvím. Pro tento účel jsme vyčlenili asi 4 hektary půdy. Farma Skřeněř je součástí skupiny českých biofarem Naše úroda.

Historie farmy sahá až do období baroka, kdy se zde původně nacházel šlechtický statek a mlýn. Z této doby je zde 400 let stará roubená sýpka. Za první republiky zde na místě byl největší statek v okolí – Vavřincův statek vyhlášený pěstováním ovoce.

galerie

vytisknout

nenechte si uniknout žádnou další akci!

Buďte první, kdo se dozví o chystaných ochutnávkách
a speciálních akcích.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
naše všeobecné obchodní podmínky |  ochrana osobních údajů |  cookies |  BIO certifikát