Jak nakupovat Přihlášení Registrace
J. Stávek Rosé Bočky

J. Stávek Rosé Bočky 750 ml

319,90 
-
+
Výrobce:
Víno J. Stávek
Země původu:
Česká republika
Seriózní, pevné a suché rosé s delší životností. Pro jeho výrobu jsme zvolili delší maceraci slupek hroznů v moštu. Během čtyř dní se z výborně vyzrálých a naprosto zdravých slupek uvolnily poutavé aromatické látky a víno zpevnilo svou strukturu. Atraktivní pivoňková barva s lososovými odstíny na okraji evokuje mladost vína a dokazuje zdraví hroznů. Aroma vína je komplexní, jemně po květech jabloní, ale hlavně po malinách, třešních a červených jablkách. V chuti je nejdříve patrný vjem divokého ovoce, především dřeně z dřínu, později vystoupí višňové a červenorybízové tóny. Přestože jde o suché víno, jeho dochuť je sladcehořká, kořenitá. V závěru je až slané, což odkazuje na více než 40 let starou vinici.
Obsahuje siřičitany (12).
Víno J. Stávek je rodinné vinařství situované v němčičském Vinařském dvoře, který byl postaven pradědečkem Františkem v roce 1929. Zaměřuje se na výrobu speciálních vín, která jsou dělena do tří hlavních segmentů: likérová vína, cuvée vína, rosé vína. Vedle těchto originálních vín je dále vyráběna odrůda Frankovka z tradičních viničních tratí, která je zároveň nosnou odrůdou vinařství. Ve sklípku, který má kapacitu 40 osob, pořádá především posezení ku příležitosti různých oslav nebo přátelských a firemních setkání.
Výborné je k tapas, paštikám nebo předkrmům typu roastbeef. Vhodné je také k jemnějším grilovaným specialitám.
Zpět na začátek
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.