Jak nakupovat Přihlášení Registrace
Cuvée Kambrium Dobrá vinice

Cuvée Kambrium Dobrá vinice 750 ml

348 
Produkt je momentálně vyprodaný.
Výrobce:
Dobrá vinice
Země původu:
Česká republika
Ztepilé a suché prvohorní víno z vinice staré 30 let. Leželo 4 měsíce na kvasnicích a má příznačný minerální závěr. Ideální k ústřicím, ostatním mořským živočichům a tvrdším zrajícím sýrům. Hrozny pocházejí z vinice v Národním parku Podyjí pro Moravu s ojedinělým prvohorním podložím, geologicky patřícím k Českomoravské vrchovině - Češskému masivu. U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin a není filtrováno. Víno zrálo ve starších dubových sudech. Má jemně žlutou barvu. Vůně je velmi výrazně minerální s květinovým dozvukem. V minerální chuti se objevují nuance kamenitě-písčité půdy s výrazným podílem křemene. Doporučuje se k ustřicím, k ostatním mořským živočichům, k rybám a tvrdším zrajícím sýrům.
Cuvée Veltlínské zelené 50% a Ryzlink rýnský 30% a Sauvignon blanc 20%.
Obsahuje siřičitany.
Co o sobě říká vinařství Dobrá vinice: "Nepoužíváme širokopásmovou chemii, používáme preparáty na bázi biologické ochrany a přírodních produktů, hnojivo je stoprocentně organické (koňský a kravský hnůj) a minerální, práce s révou a s hrozny probíhají pouze ručně, lisujeme převážně celé hrozny, k hroznům ani do moštu nepřidáváme žádnou chemii, při kvašení a zrání vína nepoužíváme žádné chemické látky, ani síru, používáme pouze přírodní kvasinky z našich vinic, používáme nové dubové sudy, pro ideální zrání vína, kyselinu jablečnou odbouráváme biologicky, víno ovlivňujeme pouze fyzikálně, víno nefiltrujeme, lahve leží v ideálních podmínkách našich pískovcových sklepů." To stojí za vyzkoušení! Vinařství Dobrá vinice je členem uskupení vinařství, které se nazývá Autentisté. Tito vinaři se snaží ve vinohradech aplikovat postřiky schválené pro organickou produkci a ve sklepě do zrodu vína nezasahovat tak, že mošty kvasí spontánně bez použití kupovaných selektovaných kvasinek a dalších aditiv a vína leží i několik let v dřevěných sudech bez síření.
Zpět na začátek
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.