Jak nakupovat Přihlášení Registrace
Cuvée Áčko Vinařství J. Stávek

Cuvée Áčko Vinařství J. Stávek 750 ml

299,90 
-
+
Výrobce:
Víno J. Stávek
Země původu:
Česká republika
Dříve se odrůdy řadily v závislosti na kvalitě hroznů do různých tříd. Do nejlepší třídy tzv. áčkové, patřily mimo jiné také odrůdy Rulandské bílé, Sauvignon a Tramín. Právě z těchto jakostních odrůd je víno Áčko vyrobeno. Je vyrobeno z hroznů vysokých cukernatostí, velmi kulaté s vyšším zbytkem cukru i alkoholem. Aroma vína je velmi výrazné, po žlutém ovoci jako je žlutá broskev, banán, ananas nebo kompotovaná hruška. Chuť je poměrně komplexní, s intenzivně ovocným středem a něžnou kořenitou dochutí. Víno ideální k bílým masům se sladkými nebo sladkokyselými omáčkami. Mírně vychlazené dobře poslouží také jako doprovod rozličných ovocných salátů, pyré nebo lehkých ovocných dezertů.
Cuvée: Sauvignon, Rulandské bílé a Tramín červený
Obsahuje siřičitan (12).
Víno J. Stávek je rodinné vinařství situované v němčičském Vinařském dvoře, který byl postaven pradědečkem Františkem v roce 1929. Zaměřuje se na výrobu speciálních vín, která jsou dělena do tří hlavních segmentů: likérová vína, cuvée vína, rosé vína. Vedle těchto originálních vín je dále vyráběna odrůda Frankovka z tradičních viničních tratí, která je zároveň nosnou odrůdou vinařství. Ve sklípku, který má kapacitu 40 osob, pořádá především posezení ku příležitosti různých oslav nebo přátelských a firemních setkání.
Ideální k bílým masům se sladkými nebo sladkokyselými omáčkami. Mírně vychlazené může dobře posloužit.
Zpět na začátek
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.