Jaké potraviny u nás najdete a které u nás nenajdete

Ve Sklizeno jsme si dali za úkol předkládat kupujícím soustředěnou nabídku opravdových potravin především od malých a středních výrobců a farmářů tak, abyste u nás mohli pořídit kompletní nákup kvalitních potravin. Nevyhýbáme se ani větším výrobcům, a to především tam, kde je nabídka od malých výrobců skromná nebo neexistuje.

Všechny potraviny, které nabízíme, musejí splňovat čtyří naše hlavní pilíře:

Kvalita a zase kvalita

Naše potraviny musejí být vyrobené z kvalitních surovin a zajímá nás i výrobní postup. Opravdové jídlo je podle nás to, které obsahuje skvělé suroviny, jež jsou zpracovány s úctou k jejich kvalitě a při výrobě je cílem dostat z nich to nejlepší. Ze zkušeností víme, že toho výrobce dosáhne používáním spíše tradičních postupů, proto jim dáváme přednost. Své pevné místo u nás mají biopotraviny, které považujeme za pomyslný vrchol kvality ve smyslu certifikace. Podíl biopotravin ve Sklizeno činí průměrně 50 % a neustále roste.

Nenajdete u nás šunku se stopovým množstvím masa ani jogurt zahušťovaný škrobem, případně odstředěné a homogenizované mléko UHT.

Lokální původ především

Přednost u nás mají a vždy budou mít kvalitní výrobci z Česka a ideálně přímo z regionu, kde se prodejna nachází. Dáváme přednost potravinám, které k nám nemusejí zbytečně cestovat přes půl světa a jsou přirozenou součástí našeho jídelníčku. I proto mají často prodejny různé dodavatele – vybírají si to nejlepší právě ze svého regionu.

Sortiment doplňujeme o kvalitní zahraniční potraviny u těch, které se u nás nevyrábějí vůbec nebo v dostatečné kvalitě. Týká se to například kávy, čokolády, ořišků, koření nebo deliates typu sýrů, sušených šunek nebo salámů. Podobně to platí i pro ovoce a zeleninu tam, kde české zdroje nestačí, a to především v zimě.

Žádná zbytečná chemie

Vyhýbáme se zbytečné chemii v jídle a dávame přednost potravinám, které jsou přirozené, chutnají tak, jak jim předurčuje sama surovina a které se neschovávají za dochucovadla a konzervanty.

Víme, že ne všechno jde vyrobit bez chemie a nevyhýbáme se jí absolutně. Vybíráme ale takové výrobky, které jí obsahují technologické minimum a neobsahují chemická dochucovadla ani zbytečné množství konzervantů.

Chuť nás zajímá

To, co dělá opravdové jídlo opravdovým, a za čím se chceme vždycky vrátit, je chuť. Žádný z předchozích pilřů ji nikdy nesmí zastínit nebo přebít. Jednoduše u nás prodáváme potraviny, které dobře chutnají, třebaže si uvědomujeme, že jde o subjektivní kriterium.

 

 

Stáhněte si naše obrazové průvodce o hovězím a vepřovém/skopovém mase

Proč nakupovat kvalitní výrobky?

Prodejny Sklizeno nejsou bioprodejnami nebo obchody se zdravou výživou, jak je známe. V naší nabídce najdete především nešizené potraviny, které bez ohledu na značku či nálepku splňují ty nejvyšší nároky na kvalitu. Kvalitu potravin totiž překvapivě netvoří marketing a reklama, ale původ, poctivý způsob výroby a hlavně přirozená chuť. V našem sortimentu tedy najdete především výrobky, které neobsahují žádná "éčka" nebo jejich nutné minimum. Nebezpečné a kontroverzní látky jsou u nás tabu.

Ne každé „éčko" je však zdraví nebezpečné, naučte se číst etikety a odhalovat drobné, ale hlavně ty podstatné prohřešky výrobců potravin. Barviva, aromata, konzervanty, zvýrazňovače chuti, regulátory, zlepšovací látky, stabilizátory, modifikované škroby atd. Orientovat se ve spleti éček není jednoduché, pomáhat Vám v tom však může iniciativa CEFF (Certified E-Friendly Food), která je naším partnerem. Certifikaci (logo) CEFF získávají výrobky bez hlavních a nejvíce zbytečných kategorií éček - konkrétně konzervantů, umělých barviv, sladidel a glutamátů. Více informací o CEFF najdete na www.ceff.info včetně seznamu éček a přehledu jednotlivých jejich kategorií. Iniciativa CEFF pořádá celoročně přednášky po celé České republice, kde kromě zdravého životního stylu učí posluchače rozlišovat mezi éčky, na něž si raději dávat pozor a těmi, která jsou opravdu neškodná a vyskytují se často běžně v přírodě, jako například vitamin C E 300 nebo betakaroten E 160. V našich prodejnách budou postupem času výrobky certifikované CEFF označovány touto značkou:


Naše prodejny Sklizeno

Otevřeno již 19 prodejen Navštivte nás!