Vinařství Syfany

O SOBĚ:

Syfany - vinařství postavené na tradici našich předků

Vinařství
Rodinné vinařství Syfany bylo založené v roce 1989 a nachází se v obci Vrbice na Břeclavsku. Vzniklo na obnovené tradici výroby vína, zděděné po předcích, stejně jako vinice, které se nachází na jihovýchodních svazích Slovácka. Rodina se zaměřuje na výrobu kvalitních přívlastkových vín z hroznů, vypěstovaných ve vlastních vinicích. Klade se maximální důraz na kvalitu hroznů z redukované sklizně, šetrné zpracování a použití tradičních technologií. Všechna vína mají charakteristickou plnost, ať již suchá či polosuchá.

Výroba vína
Hrozny rostou a zrají ve vinici, jejíž poloha byla pečlivě vybrána s ohledem na specifické nároky každé odrůdy. Diky náležité péči v průběhu celého roku dosahují hrozny té nejvyšší kvality. Ručním sběrem a zpracováním hroznů tradiční technologií bylo dosaženo plné a neopakovatelné chuti. V průběhu výroby vína nebyly, až na nezbytný oxid siřičitý, použity žádné další přísady ani konzervační látky. Veškerá manipulace je prováděna výhradně cestou samospádu a víno vyzrává až do doby sudové zralosti v dřevěném sudu, speciálně určeném pro každou odrůdu. Takto šetrně vyrobené víno umožňuje výrobu jen v malém množství lahví, jež jsou následně skladovány ve vhodných podmínkách našeho archivního sklepa. Ten je zapuštěn téměř zcela pod úrovní země a proto se v něm dobře udržuje stálá teplota i v letních měsících.

Budete-li víno skladovat v temnu a teplotě do 15 ºC, lze jej uchovávat pět i více let a těšit se na okamžik otevření a vychutnání si každého doušku.

Vinice
Od roku 2005 je všechna produkce vinných hroznů pěstována v kontrolovaném systému Integrované produkce. Ten respektuje rozmanitost přírody a zachovává přirozené funkce ekosystémů. Cílem je dosáhnout optimálních výnosů a vyšší kvality, a to cestou, která nezatěžuje životní prostředí. Přednostně se využívají přirozené regulační mechanismy k ochraně životního prostředí. Smysluplně se dbá souladu mezi biologickými, technickými a chemickými opatřeními.

Velkopavlovická podoblast
Velkopavlovická podoblast, kde se vinice nacházejí, bývá právem označována za srdce výroby moravských červených vín. Podloží se skládá z vápenitých jílů, slínů, pískovců a slepenců, což je mimořádně vhodné pro pěstování modrých odrůd.

Slovo vinaře:
"Zakládáme si na tom, že vyrábíme víno tradičním a časem prověřeným způsobem, který dnes již většina vinařství opustila. Proces výroby je spojen s trvalým požadavkem na nejvyšší kvalitu hroznů a s vysokou náročností na lidskou práci. Odměnou za tuto námahu je nám neuniformní plné víno, které se liší v jednotlivých detailech a přesto v něm naleznete tolik harmonie, co je nám schopna nabídnout jen sama příroda. Od jednotlivých surovin až po naplnění do láhve, provázíme vznik a zrání našeho vína s láskou a péčí ke každému detailu."

 

Odrůdy, které u nás zakoupíte?
Červené odrůdy:

  • André, Cabernet Moravia, Rulandské modré, Frankovka, Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe

Bílé odrůdy:

  • Muškát moravský, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Sauvignon a Tramín červený

 

 

 

 

Fotogalerie


Naše prodejny Sklizeno

Otevřeno již 19 prodejen Navštivte nás!